آموزش زبان ترکی استانبولی در سفر


آیا در سفر به ترکیه با وجود دانستنن زبان انگلیسی باز هم به مشکل برمی خوریم ؟

پاسخ این سوال متاسفانه مثبت است . علی رغم تمایل زیاد مردم ترکیه به فراگیری زبان انگلیسی ، مکالمه آنها حتی در مبتدی ترین سطوح این زبان بسیار ضعیف می باشد . به همین دلیل کسانی که قصد سفر به ترکیه را دارند باید رابطه ی خود را با زبان ترکی استانبولی تقویت کنند ... !!!

 

ایرانیان به دلایل مختلفی به ترکیه سفر میکنند که این مسافران را میتوان به دو گروه تقسیم کرد :

گروه اول شامل آن دسته از افراد خوش ذوقی می باشند که برای کوتاه ترین تعطیلات خود نقشه ی گشت و گذار در ترکیه را می کشند و با یک کلیک پرواز خود را ثبت کرده و با رضایت کامل سفر خود را آغاز می کنند. و اما مشکلات از بدو ورود به فرودگاه ترکیه آغاز می شود . اولین جرقه ای که " ای کاش ترکی بلد بودم ... " زمانی در ذهنتان به صدا درمی آید که متوجه می شوید در این کشور زبان انگلیسی به فریادتان نمی رسد و برای کوچکترین سوال خود نیاز به مترجم دارید . دغدغه ی عدم آشنایی با زبان ترکی استانبولی در تمام  طول سفر همراه شما خواهد بود. زمانی که امکان تخفیف گرفتن وجود ندارد چون زبانشان را بلد نیستید ؛ غذایی که سفارش داده اید باب میل شما نیست و نمی توانید اعتراض کنید چون باز هم زبانشان را بلد نیستید و در نهایت زمان برگشت در هواپیما با گروهی از مسافرین روبرو می شوید که از همه لحاظ ؛ به دلیل آشنایی با زبان ترکی استانبولی ؛ سفر مقرون بصرفه و لذت بخش تری را تجربه کرده اند . و احتمالا پس از بازگشتتان به ایران شما به گروه زبان آموزان با انگیزه ی ترکی استانبولی ملحق می شوید !

گروه دوم هم کسانی هستند که به قصد اقامت  به ترکیه سفر میکنند . این افراد در صورت عدم آشنایی با زبان ترکی استانبولی علاوه بر مشکلات توریست ها ، در کارهای اداری و حتی اجاره ی ملک نیز نیاز به مترجم پیدا مبکنند که عدم امنیت در این مسائل باعث بروز اتفاقاتی گاها جبران ناپذیر میشود که با فراگیری این زبان قبل از سفر ، به راحتی میتوان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد .

آموزشگاه زبان کوکی (CLA) گیشا، بهترین آموزشگاه ترکی استانبولی سعادت آباد، برگزار کننده ی دوره های مکالمه محور تخصصی و آمادگی آزمون تومر می باشد که با بهره گیری از اساتید خلاق و پویا در خدمت علاقه مندان به زبان ترکی استانبولی می باشد.