راهکارهایی برای یادگیری آسان

 سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان ترکی: 

در این مقاله راه کارهایی برای سرعت بخشیدن به روند یادگیری زبان ترکی برای شما زبان آموزان عزیز تهیه شده است:

با برنامه ریزی دقیق برای خود در حفظ کردن لغات جدید هدف گذاری کنید:

 یادگیری یک زبان جدید همانند زبان ترکی استانبولی در گرو یادگیری کلمات آن زبان است. از ساده ترین لغات مانند رنگ ها، لباس ها و غذاها شروع کنید. در روند یادگیری کاربرد اینکلمات خود به خود به سراغتان می آیند و تاثیر مثبت این امر روی وسعت دایره لغات ترکی را خواهید دید.

 

برای خود یک خواننده ی دلخواه برگزینید که با شنیدن آهنگ های او لذت می برید:

۲ الی ۳ ترانه ی او را  انتخاب کنید و به مدت یک هفته در لیست آهنگ های ترکی استانبولی خود قرار دهید. در طول این مدت سعی کنید با او همخوانی کنید (حتی بدون اطمینان به صحیح بودن ادای کلمات ترکی و حتی معانی آنها). این کار باعث می شود ذهن شما وارد دنیایی از جملات ترکی شود و در آینده به جمله بندی کردنتان کمک خواهد کرد. برای مثال با ترانه ای مانندiçimdeki duman   از ilyas yalçıntaş شروع کنید.

از فضای مجازی به درستی استفاده کنید:


همه ی ما زمان زیادی را صرف استفاده از فضای مجازی می کنیم. آیا بهتر نیست بخشی از این دنیای مجازی را به یادگیری زبان ترکی اختصاص دهیم؟ صفحات مرتبط با هنرمندان و اخبار ترکی را دنبال کنید. اجازه دهید به محض باز کردن برنامه هایی مانند اینستاگرام، اولین فیلم ها و اخباری که به چشمتان می خورد، به زبان ترکی استانبولی باشد.

یک روز در هفته فقط یک فیلم:


از بین سریال های ترکیه ای در ستلایتِ اصلی ترک، یکی از آن ها را انتخاب کنبد و یک شب در هفته را به دیدن آن بپردازید. به آگهی های تبلیغاتی بین فیلم ها که به زبان استانبولی اجرا می شود توجه کنید، چرا که عبارات استفاده شده در تبلیغات به یادگیری زبانی شما بسیار کمک می کند.

از خواندن کتاب های آموزشی متفرقه بپرهیزید:

سعی کنید حتما از راهنمایی های  یک متخصص آموزش زبان ترکی استانبولی برای یادگیری این زبان بهره ببرید تا در دام کتاب ها و بسته های آموزشی متفرقه نیافتید.

 

به دنبال دوستی باشید که شما را در امر یادگیری تان همراهی کند:

فراموش نکردن لغات و کاربرد آموخته های استانبولی، مستلزم استفاده ی آنها و صحبت کردن با افرادی است که می توانند به زبان مشترکتان صحبت کنند.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت زبان آموزان است.