هزینه آزمون پی تی ای

با خواندن این مقاله هر سوالی که راجب به ازمون پی تی ای داشته باشید رفع میشود ! آزمون پی تی ای چیست ؟ هزینه آزمون پی تی ای ؟ بهترین مدرس پی تی ای در ایران و تهران 

آشنایی با پی تی ای (PTE):

 آزمون پی تی ای (PTE)  را می توان کاملترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی دانست. امروزه با پیشرفت مهاجرت های کاری و همچنین مهاجرت های تحصیلی، شمارِ داوطلبان برای آزمون آیلتس، آزمون تافل و همچنین آزمون پی تی ای (PTEرو به افزایش است چیزی که آزمون بین المللی پیرسون (PTEرا از سایر امتحانات همدسته مانند آیلتس و تافل جدا می کند، فراگیر بودن مطالب آن است. در نگاه اول به این آزمون به نظر می‌رسد که پی تی ای (PTE) نیز مانند آیلتس و تافل فقط روی چهار مهارت اصلی زبان یعنی اسپیکینگ (speaking)، لیسنینگ (listening)، رایتینگ (writing) و ریدینگ(reading)  تمرکز می‌کند. در حالی که این حدس و گمان از بنیان غلط است!

 در طی مراحل امتحانی آزمون پی تی ای (PTE)، چندین مهارت شما به طور نا خودآگاه درگیر می‌شوند. به عنوان مثال، در یکی از بخشهای این آزمون که تحت شاخه رایتینگ قرار دارد، شما باید در عرض ۲۰ دقیقه یک متن (essay) ۲۰۰ الی ۳۰۰ کلمه ای بر اساس  استانداردهایی که در آموزشگاه کوکی گیشا به شما تدریس می‌شود، بنویسید. هنگام ارزشیابی این متن، علاوه بر مهارت نوشتاری شما، گزینه هایی مانند کاربرد صحیح گرامر و دستور زبان انگلیسی، درست نوشتن کلمات از لحاظ دیکته ای و رسم الخط و همچنین ارتباط منطقی و مستدل  پاراگراف های متن با یکدیگر سنجیده می‌شود. مثال دیگر نمره دهی در آزمون پی تی ای (PTE)، در بخش describe image یا همان توصیف عکس این آزمون است که در بخش اسپیکینگ با آن مواجه می شوید و از آن به عنوان نخستین بخش امتحان پی تی ای (PTEیاد می‌شود. در این قسمت علاوه بر تسلط بر حرف زدن و جلوگیری از مکث، مواردی مانند pronunciation یا تلفظ و ادای صحیح کلمات، قابل تفکیک بودن هر کلمه و هر جمله، فراز و فرودهای جمله در هر سوال یا جمله خبری و همچنین لهجه آمریکایی یا لهجه انگلیسی حائز اهمیت است.

هر چند، نمره‌دهی آزمون پی تی ای (PTE) کمی متفاوت است. در چند خط  بالا گفتیم که برخلاف آیلتس و تافل مواردی مانند لهجه و حتی دیکته کلمات(spelling) هم حائز اهمیت هستند، اما برای نمره دهی نهایی فقط نمرات بخش‌هایاصلی آزمون (چهار مهارت کلی) لحاظ می شود. برای توضیح بیشتر، در امتحان پیرسون یا پی تی ای (PTE)، سه نوع  نمره وجود دارد:

1.نمرات مهارت های اصلی زبان: اسپیکینگ (speaking)، لیسنینگ (listening)، رایتینگ (writing) و ریدینگ(reading)  که از میانگین این نمرات، نمره کل(overall scoreحاصل می شود.

2. نمرات بخش های فرعی: این نمرات به ترتیب نمره گرامر و تسلط و روان صحبت کردن،  تلفظ، دیکته کلمات، واژگان و متن نوشتاری است که نمره این بخش ها اثری روی نمره کل ندارد. به عنوان مثال اگر این نمرات  فرعی میانگین 85 داشته باشند، در میانگین نمرات چهار مهارت اصلی (برای مثال 69) لحاظ نمی شوند.

 

 به کارنامه پی تی ای PTEزیر دقت کنید:

 هزینه آزمون پی تی ای:

 همانطور که مستحضر هستید، آزمون پیرسون یا پی تی ای (PTEدر حال حاضر در ایران برگزار نمی شود. پیشنهاد آموزشگاه زبان کوکی گیشا برای امتحان، کشور ترکیه است، زیرا همانند دیگر کشورهای برگزار کننده امتحان مانند عراق، آذربایجان، امارات و غیره نیازی به اخذ ویزا ندارد و از سنتر های امتحانی خوبی نیز برخوردار است. (در شهرهای آدانا، دنیزلی، ارزروم، استانبول و کایسری)

 

شما داوطلبان عزیز نیز می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی که تورهای مخصوص سفر به ترکیه صرفا برای برگزاری آزمون پی تی ای (PTEبرگزار می کنند، هزینه های رفت و آمد خودتان را به کشور ترکیه برای امتحان به یک سوم برسانید. مزیت دیگر این تورها آن است که شما نیازی به دانستن زبان ترکی استانبولی ندارید و راهنماهای تور وظیفه دارند تا با زبان ترکی استانبولی ارتباط برقرار کنند. مدت زمان این تورها هم یک روزه است.

 

 

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.