آمادگی برای آزمون پی تی ای، قسمت دوم

همانطور که در مقاله ی قبل خواندید، برای آمادگی آزمون پی تی ای ۱۴ مرحله لازم و ضروریست. با سپری کردن این ۱۴ مرحله، دغدغه ای برای آمادگی آزمون پی تی ای نخواهید داشت.7 مرحله از این مراحل را در اینجا بخوانید و سایر این مراحل را در همین مقاله بررسی خواهیم کرد. با تیم تخصصی PTE آموزشگاه زبان کوکی واقع در گیشا همراه شوید.

 

۸. امتحان دادن: اگر می خواهید از فضای حاکم بر سنترهای آزمون PTE اطلاعات بیشتری کسب کنید، زودتر در محل آزمون حضور یابید. اتاق امتحان شامل چند ایستگاه امتحانی که توسط پارتیشن از هم جدا شده اند، می شود. همچنین اتاق امتحان PTE با دوربین مدار بسته نظارت می شود. وقتی که زمان شروع امتحان برسد، مسئول آزمون جایگاهی را به شما اختصاص می دهد. عکس زیر نمایانگر یکی از سنترهای PTE است.


اطلاعات بیشتر و شبیه سازی آزمون PTEرا می توانید در آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو، گیشا بیابید. 
این نکته را در ذهن داشته باشید که هنگام پاسخ دهی به سوالات PTE پی تی ای، نباید فریاد بزنید و همچنین نباید به قدری آرام صحبت کنید که سیستم قادر به تشخیص صدای شما نباشد. 

 
۹. زمانبندی: زمانی که برای آزمون آکادمیک PTE نیاز است حدود 3ساعت می باشد. در قسمت بالا و سمت راست مانیتور خود، تایمر شمارش معکوس زمانی که به انتهای هر قسمت مانده را نشان می دهد. زمانی که کمتر از 5 دقیقه به پایان زمان باقی مانده باشد، رنگ تایمر به قرمز تغییر می کند. می توان با کلیک روی تایمر، آن را از دید پنهان نمود و با کلیک مجدد ظاهر کرد. در نظر داشته باشید که در برخی از آیتم ها و بخش های آزمون PTE، زمان بصورت جداگانه در هر آیتم محاسبه می شود، مانند بخش read aloud در حالی که آیتم های دیگری مانند قسمت reading آزمون PTE، زمان بصورت کلی و بین ۳۲ تا ۴۱ دقیقه است.


۱۰. بررسی های قبل از امتحان: قبل از شروع به پاسخگویی به آزمون پی تی ای باید چند مرحله را طی کنید، که  شامل، یادآورِ عدم تکثیر سوالات آزمون pte و همچنین وارسی تجهیزات امتحانی است. 
-یادآورِ عدم تکثیر سوالات آزمون: همانطور که در مقاله ی قبل راجع به آن بحث کردیم، پس از ورود به صفحه ی امتحان با استفاده از نام کاربری و رمز عبور، با صفحه ای مواجه می شوید که می گوید محتوای آزمون
PTE
 کاملا محرمانه بوده و پخش و تکثیر و کپی از آن غیرقانونی می باشد. این بندها قبل از اتمام رزرو آزمون هم برای بار اول به شما نشان داده می شوند. 

-خوش امد گویی و وارسی تجهیزات امتحان: بلافاصله پس از یادآور عدم تکثیر سوالات امتحانPTE، شما با صفحه ی خوش امد گویی مواجه می شوید که شامل نمای کلی از ساختار تست است و به شما یادآور می شود که آزمون حدود سی دقیقه از وقت شما را می گیرد. خوشبختانه، به داوطلبان آزمون پی تی ای این فرصت داده می شود تا از سلامت تجهیزات قبل از شروع تست اطمینان حاصل کنند.

این تجهیزات شامل: یک میکروفون، کیبورد و موس است. در وهله اول، هدست شما چک می شود. بعد از قراردادن هدست به روی گوش، به روی گزینه "play" کلیک می کنید. صدای ضبط شده ی کوتاهی پخش می شود و در صورت نشنیدن صدا، فقط کافی است دست خود را بلند کنید تا نظر مسئول آزمون جلب شود. سپس نوبت به تست میکروفون آزمون PTE می رسد. شما باید جمله ی "testing, testing, one two three..." را در میکروفون تکرار کنید. پس از اینکه صدای شما ضبط شد، باید قادر به شنیدن صدای خود باشید. اگر چنین نشد، دست خود را بلند کنید. دست اخر شما باید کیبورد خود را بررسی کنید. در امتحانات PTE آکادمیک برخلاف آزمون TOFELو IELTS، از کیبوردهای QWERTY استفاده می شود. از چک کردن ردیف بالایی کیبورد خود و قرار گرفتن این حروف در کنار یکدیگر مطمئن شوید. آموزشگاه زبان کوکی گیشا به شما پیشنهاد می دهد تا قبل از امتحان با این کیبوردها تمرین کنید.

 

۱۱. در حین امتحان: اگر بدون پاسخ به سوالی روی گزینه ی "next" کلیک کنید، اخطاری دریافت خواهید کرد. اگر گزینه ی "no" را بزنید به عقب خواهید برگشت تا پاسخ هارا بنویسید و اگر "yes" را بزنید از آن مرحله عبور می کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید‌. اگر در حین پخش صدا یا تصویر روی گزینه "next" کلیک کنید، اخطاری دریافت خواهید کرد. روی "OK" کلیک کنید تا به آن آیتم برگردید. در ذهن داشته باشید که در زمان اخطار، صدا یا تصویر به پخش شدن ادامه خواهد داد.

 

۱۲. استراحت کردن: فقط یک زمان استراحت اختیاری در حین آزمونPTE در اختیار داوطلب قرار خواهد گرفت و آن هم درست پس از دومین بخش آزمون، یعنی بخش reading است. اگر احتیاج به استراحت داشتید، باید اتاق آزمون را ترک کنید و در حین زمان استراحت نباید با سایر داوطلبان صحبت کنید. 
۱۳. مشکلات غیرمنتظره در حین آزمون: اگر در حین آزمون PTE به مشکلاتی در چارچوب امتحان برخوردید، همانطور که نشسته اید دست خود را بلند کنید و مشکل خود را به مسئول آزمون بیان کنید. 


۱۴. پایان دادن آزمونPTE: وقتی که آزمون به انتها رسید، از شما خواسته می شود تا به روی گزینه "end exam" کلیک کنید و دست خود را بلند کنید تا به مسئول آزمون اعلام کنید که امتحان شما به اتمام رسیده است. وقتی که آزمون شما به اتمام رسید، به سمت میز مسئول پذیرش آزمون PTE در سنتر پی تی ای رفته و تاییدیه ی اتمام آزمون را دریافت کنید.

این ۱۴ مورد، نکاتی است که باید برای آمادگی آزمونPTE بدانید.

در صورتیکه سوالی در چارچوب آزمون دارید،  به مقالات دیگر سایت آموزشگاه زبان کوکی واقع در گیشا سری بزنید.

 و یابا شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

2188275961

9054830184

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.