مراحل آماده سازی آزمون پی تی ای

مراحل آماده سازی آزمون پی تی ای (PTE): 
 
1. ساختار امتحان PTE (پی تی ای)
2. تصمیم گیری برای زمان تست PTE (پی تی ای)
3. تهیه ی برنامه مطالعاتی PTE (پی تی ای)
4. نکات عمومی تست زنی
5. منابع
6. ثبت نام و رزرو
7. رسیدن به مرکز امتحان PTE (پی تی ای)
8. در حین آزمون PTE (پی تی ای)
9. زمانبندی
10. بررسی های قبل از آزمون PTE (پی تی ای)
11. بررسی های حین امتحان
12. استراحت کردن
13. مشکلات غیرمنتظره در حین امتحان PTE (پی تی ای)
14. اتمام آزمون PTE (پی تی ای)
 
 
در مورد ساختار آزمون PTE (پی تی ای) چند مسئله مطرح است که دپارتمان آزمون PTE (پی تی ای) آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو تهران (محله های گیشا، امیرآباد، سعادت آباد، شهرک غرب، ستارخان و کارگر) به آنها خواهد پرداخت. نخستین بحث، طول و مدت زمان آیتم های PTE (پی تی ای) است. سپس، تعداد هر بخش در امتحان مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن شمای کلی از آزمون PTE (پی تی ای) برای زبان آموزان و داوطلبان علاقمند به شرکت در این امتحان ترسیم می شود. دستورالعملهای هر بخش نیز امری است که باید در جهت دانستن چارچوب امتحانی در ذهن داشته باشیم.
 
زمان آمادگی ما برای امتحان توسط چند عامل تعیین می شود. یکی از این عوامل آزمون ماک پی تی ای می باشد. اگر نمره ی شما در آزمون ماک PTE (پی تی ای) به نمره ی دلخواهتان در آزمون اصلی نزدیک باشد، این نشان دهنده ی آن است که شما برای امتحان PTE (پی تی ای) آماده هستید. (آزمون ماک PTE (پی تی ای) از خود امتحان اندکی دشوار تر است.)
 
اگر می خواهید در آزمون PTE (پی تی ای) موفق باشید، بدون شک به یک study plan یا برنامه درسی احتیاج دارید. به دلیل اینکه آزمون PTE (پی تی ای) از بخش های مختلف و متعددی تشکیل شده است، بهترین راه این است تا آیتم های متنوعی را در چارت مطالعاتی خود بگنجانید. پیشنهاد آموزشگاه زبان گیشا این است که برای رسیدن به نمره ی 65+ حداقل روزی سه ساعت و در بازه زمانی دو ماهه وقت اختصاص دهید و برای نمره ی 79+ PTE (پی تی ای)، حداقل روزی 5 ساعت طی مدت دو ماهه زمان بگذارید.
 
 
نکات عمومی تست زنی:
شب قبل از امتحان خواب کافی داشته باشید و به هیچ عنوان تا لحظه ی آخر درس نخوانید که این امر، بر افزایش استرس شما تاثیر مثبت دارد. از به همراه داشتن کارت شناسایی و مدارک و مستندات لازمه اطمینان حاصل کنید. به تاخیرات احتمالی دقت بسیاری داشته باشید. حتی المقدور نیم ساعت قبل از شروع آزمون در سنتر یا مرکز PTE (پی تی ای) حضور بیابید و بلافاصله پس از حضور در مرکز امتحان PTE (پی تی ای)، به سراغ میز پذیرش رفته و کارت آزمون خود را تحویل بگیرید. وقت گرانبهاست، وقت خود را صرف پاسخ دادن به یک سوال واحد نکنید. اگر پاسخ یک سوال را نمی دانستید، روحیه و انرژی خود را از دست ندهید.
 
رزرو آزمون PTE (پی تی ای) و تایم بندی آزمون به طور صد در صد آنلاین و از طریق سایت www.pearsonpte.com انجام می گردد. برای رزرو PTE (پی تی ای) می بایست شماره پاسپورت و شماره ی شناسنامه همراه خود داشته باشید. این نکته را بخاطر بسپارید که اگر رزرو آزمون PTE (پی تی ای) تنها 48 ساعت قبل از شروع آزمون انجام شود، به مبلغ کل 25% افزوده خواهد شد.
 
 
 
هدف ما آموزش به همراه لذت شما زبان آموزان است.