09371179293
  • 09371179293

چگونه خود را برای آزمون PTE آماده کنیم؟

ازمون پی تی ای که به دلیل نو و جدید بودن هنوز کاملا شناخته شده نیست یکی دیگر از راه های مهاجرت کاری و تحصیلی است در این مقاله راه روش هایی رو بهتون اموزش میدیم که از منابع دیگر بی نیاز شوید . قبولی ۱۰۰ درصد در ازمون پی تی ای

 

پی تی ای (PTE)آزمونی است که توسط نهاد پیرسون (pearson) انگستان در سال 2009 عرضه شده. این آزمون با وجود اینکه نسبت به آزمون های جهانی و با سابقه ای مانند آیلتس و تافل نوظهور است، با توجه روند رو به رشد متقاضیان، سیستم برگزاری و دقت آزمون پیش بینی می شود بیش از پیش مورد اقبال قرار گیرد و حتی جای آزمون آیلتس را در آینده بگیرد. اما این آزمون به دلیل نو و جدید بودن هنوز کاملا شناخته شده نیست و کمتر آنطور که باید و شایسته است در ایران شناخته شده.

اگر قصد مهاجرت کاری و تحصیلی به استرالیا و نیوزلند و  به طور کلی کشورهای اقیانوسیه را دارید ناچار به شرکت در این آزمون هستید، هرچند آزمون پی تی ای در 98 درصد دانشگاه های انگلستان و برخی موسسات و دانشگاه های کانادا پذیرفته شده است. درصورتی که قصد شرکت در این آزمون را دارید اما نمیدانید چطور شروع کنید و خود را آماده کنید به شما توصیه میشود این مقاله را بخوانید.

شاید از مقاله های زیر هم خوشتون بیاد 

پکیج ایلتس استاد شایان بهجتی

اموزش انلاین ایلتس

بهترین روش ها برای یادگیری لغت زبان انگلیسی

دوره ریشه شناسی لغات انگلیسی استاد شایان بهجتی

در چه سطحی هستید؟

برای شروع به درس خواندن با هدف گرفتن نمره ی بالا در آزمون پی تی ایمانند هر آزمون دیگری- در قدم اول باید از سطح زبان خود آگاه شوید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید. این آزمون کاملا به صورت اتوماتیک با کامپیوتر برگزار می شود و زمان شما محدود است.

پکیج اموزش پی تی ای

در بخش اول یعنی اسپیکینگ و رایتینگ با آیتم های مختلفی مواجه هستید که دربخش مقاله یا همان essay تنها بیست دقیقه زمان دارید یعنی نصف زمانی که در آیلتس به این آیتم اختصاص داده شده و یا زمان در نظر گرفته شده برای آیتم summarise written text ده دقیقه است. مطمعنا فردی با سطح عمومی متوسط در زبان نمی تواند در جواب دادن به این آیتم ها سرعت عمل و یا حتی دانش لازم را داشته باشد. پس در ابتدا باید سطح عمومی زبان خود را تا جای ممکن بالا ببرید و حداقل سطح upper-intermediate را گذرانده باشند.

منابع ازمون پی تی ای 

بعد از آگاهی از سطح عمومی زبانتان و رسیدن به سطح لازم باید از منابع و مواد امتحان مطلع شوید تا با تمرکز بر مواد امتحان پیش بروید. احتمالا با سرچ در اینترنت به منابع مختلف و گسترده ای برخورد کنید. تسط بر تمام منابع کاری دشوار، زمان بر و شاید غیر ممکن است پس بهتر است یک یا چند منبع اصلی را انتخاب کنید و در کنارش از یک پکیج آموزش پی ای تی استفاده کنید در این مورد می توانید به پکیج آموزش پی تی ای رایگان و پکیج آموزش پی تی ای آنلاین رجوع کنید و از آن ها استفاده کنید.

استفاده از پکیجی که مخصوص آزمون پی تی ای طراحی شده می تواند به مطالعات شما سرعت بدهد، دسته بندی های جامعی به شما ارائه کند،شما را با نحوه نمره دهی آشنا کند و تکنیک های شرکت در آزمون را به شما بیاموزد. نهاد پیرسون (نهاد برگزار کننده آزمون PTE) که حتما با کتاب های  Longman آن آشنایی دارید، کتابی منتشر کرده به نام Aspire C1 که شامل چهار آزمون به همراه پاسخ نامه است، همچنین یک سی دی صوتی برای تمرین های لیسنینگ در نظر گرفته شده.

پکیج اموزش پی تی ای

البته آزمون پی تی ای مانند آیلتس در دو بخش جنرال و آکادمیک برگزار می شود که متناسب با نوع آزمونی که خواهان آن هستید باید منابع و پکیج خود را انتخاب کنید. از دیگر کتاب هایی که به عنوان منبع پی تی ای می توان مورد استفاده قرار داد:

1. The official guide to PTE academic

2. PTE academic practice tests plus

3. PTE academic tests tips

4. PTE academic tests builder

5. PTE academic test tutorials

6. PTE academic expert

7. PTE Advantage for academic module

شرکت در آزمون های آزمایشی پی تی ای و استفاده از امکانات دیگر

حالا که از سطح عمومی زبان خود مطمعن شدید، نقاط قوت و ضعفتان را شناختید و از منابع و پکیج آموزش زبان PTE استفاده کردید تنها یک قدم تا آزمون فاصله دارید. شرکت در آزمون های آزمایشی گزینه خوبی است تا قبل از آزمون اصلی مهارت های خود را بسنجید و خود را در شرایط آزمون قرار دهید تا به آن آشنا شوید، این کار کمک بسیاری به کم شدن استرس و عملکرد بهتر در آزمون اصلی می کند کمااینکه خود یک تمرین است.

پکیج ازمون پی تی ای

آزمون آزمایشی نهاد پیرسون که با نام آزمون ماک پی تی ای عرضه شده بهترین انتخاب است. شما می توانید به راحتی و تنها با دسترسی به کامپیوترو میکروفون برای بخش اسپیکینگ در آزمون شرکت کنید و در کنار محک زدن دانش و توانایی های خود، نمره احتمالی خود در آزمون اصلی را پیش بینی کنید. سه بسته ی مختلف آزمون آزمایشی پی تی ای با نام های  silver, gold, platinum طراحی شده که می توانید از سایت آن به آدرس www.ptepractice.com تهیه کنید.

باید توجه داشته باشید که این آزمون های آزمایشی یکبار استفاده هستند. بعلاوه نهاد پیرسون در اواخر سال 2019 یک اپلیکیشن موبایلی برای تمرین آزمون پی تی ای با عنوان PTE Academic official practice ارائه کرد که در آن با مشخص کردن این که برنامه دارید در چه زمانی در آزمون پی تی ای شرکت کنید برنامه ای برای درس خواندن همراه با سوالات و تمرین های پیشنهادی در اختیار شما قرار می دهد که در همان اپلیکیشن قادر به انجام آن خواهید بود.