مشاوره آنلاین رایگان پی تی ای

تعدادی ازداوطلبان آزمون پی تی ای سوالاتی دارند که می توانند با متخصصان دپارتمان پی تی ای آموزشگاه کوکی در میان بگذارند . برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید

آزمون پی تی ای که توسط دانشگاه پیرسون استرالیا برگزارمی شود به لحاظ ساختاری و ظاهری و همین طور روش مطالعه با آزمون های آیلتس و تافل بسیار متفاوت است .
از این رو در خانه پی تی ای کوکی تمامی سوال های یک داوطلب آزمون پی تی ای پاسخ داده خواهد شد ، با این حال تعدادی از داوطلبان این آزمون سوالاتی دارند که می توانند با متخصصان دپارتمان پی تی ای آموزشگاه کوکی در میان بگذارند .
برای ارتباط مستقیم با کارشناسان پی تی ای آموزشگاه کوکی می توانید در واتساپ به شماره 09054830184 پیام بدهید و از پشتیبانی 24 ساعته متخصصان پی تی ای آموزشگاه کوکی بهره مند شوید ،همچنین می توانید با شماره 88245961 از ساعت ده و نیم صبح تا هشت شب با کارشناسان پی تی ای آموزشگاه کوکی به صورت مکالمه تلفنی مشاوره آزمون پی تی ای داشته باشید .
با این حال می خواهیم در این قسمت به چند سوال داوطلبان آزمون پی تی ای پاسخ بدهیم .

 • 1- آیا نیاز به مهارت تخصصی کامپیوتر داریم ؟ 

خیر فقط برای پاسخ دادن به سوالات قسمت رایتینگ و همین طور سوالاتی که در آنها نیاز به نوشتن است باید مهارت تایپ خوبی داشته باشیم .

 • 2 - اگر لهجه آمریکایی یا بریتانیایی نداریم نمی توانیم نمره اسپیکینگ کامل بگیریم ؟

باید بگوییم که آزمون پی تی ای به صورتی طراحی شده که به تلفظ درست اهمیت می دهد ونه به لهجه آمریکایی یا بریتانیایی ،پس حتی اگربا لهجه فارسی قسمت های اسپیکینگ خود را انجام می دهیم توجه ما باید به تلفظ های درست باشد .

 • 3- آیا د رتعداد شرکت در آزمون پی تی ای محدودیتی وجود دارد؟

خیر شما می توانید به هر تعدادی که می خواهید در آزمون پی تی ای شرکت کنید .

 • 4- آیا آزمون پی تی ای فقط برای مهاجرت به استرالیا است ؟

خیر کشور نیوزیلند هم آزمون پی تی ای را برای مهاجرت قبول می کند ، اما نکته مهم این است که تمامی دانشگاه های معتبر دنیا از جمله دانشگاه ها و کالج های کانادا پذیرش دانشگاهی شما را براساس آزمون پی تی ای در اختیار شما قرار می دهد .
برای اطمینان از اینکه مدرک آزمون پی تی ای برای پذیرش دانشگاه مورد نظر شما مورد قبول می باشد کافی است به سایت دانشگاه مورد نظرخود رجوع کرده و از این موضوع با خبر شوید .

 • 5- آیا می توانیم در آزمون پی تی ای نت برداری کنیم ؟

بله به شما یک تخته وایت برد کوچیک داده می شود که می توانید با ماژیک روی آن نوشته و نت بردارید .

 • 6- آیا درآزمون پی تی ای هم نوشتن متن طولانی به اندازه آزمون آیلتس اهمیت دارد؟

خیر متن طولانی نوشته شده شما درآزمون پی تی ای فقط 3 نمره شما را شامل می شود.

 • 7- آزمون پی تی ای از نظر زمانی چقدر طول می کشد ؟

نمی توان به این سوال پاسخ داد به این دلیل که پس از قسمت ریدینگ و قبل از قسمت لیسنینگ 10 دقیقه استراحت به شما تعلق می گیرد که می توانید از آن استفاده کنید یا استفاده نکنید ، همچنین تعداد سوال های داوطلبان مختلف با هم تفاوت دارند لذا نمی توان تایم دقیق آزمون پی تی ای را مشخص کرد، اما این آزمون حدود 3 ساعت طول می کشد .

 • 8- سنترهای آزمون معمولا به چه شکل هستند ؟

سنتر های آزمون پی تی ای معمولا در یک اتاق هستند که عموما 8 الی 12 نفردرهر کدام از آنها حضور دارند، درقسمت اسپیکینگ معمولا داوطلبان آزمون بلند ، بلند صحبت می کنند، پس باید از پیش خود را برای این نکته آماده کنیم و سعی کنیم در مکان های شلوغ تمرین کنیم .

 • 9- اگر قسمت اول آزمون که معرفی خود است و هیچ نمره ای به آن تعلق نمی گیرد پس اهمیت آن چیست ؟

اهمیت این قسمت این است که کامپیوتر با صدای وسرعت شما آشنا می شود وخود را با آن آداپته می کنید ، همچنین این قسمت معرفی درصورت درخواست شما می تواند برای ارگان وسازمان مورد نظر شما ارسال شود.

 • 10- زمانبندی در آزمون پی تی ای به چه صورت است؟

در قسمت های اسپیکینگ برای هر سوال زمانبندی جدایی در نظر گرفته می شود ،این امر در قسمت های رایتینگ نیز صادق است ، اما به محض اینکه وارد ریدینگ می شوید زمان شما به صورت معکوس شروع به شمارش می کند و زمان قسمت ریدینگ شما به صورت کلی سنجیده می شود وپس از 10 دقیقه استراحت ( که اختیاری است )، قسمت لیسنینگ شما شروع می شود .آیتم اول شما که sst است 10 دقیقه زمان مجزا به ازای هر سوال را دارد و سپس برای قسمت های دیگر لیسنینگ زمانبندی کلی در نظر گرفته می شود.

09371179293
 • 09371179293