آشنایی با مراکز آزمون

همانطور که در مقالات قبل از تیم تولید محتوای آموزشگاه کوکی خواندید، آزمون  PTE (پی تی ای) که یکی از چندین آزمون بین المللی (مانند آیلتس و تافل) در جهان است و دارای مقبولیت روزافزون می باشد، در حال حاضر در کشور ایران برگزار نمیشود. خبر خوب آن است که آزمون PTE(پی تی ای) در بسیاری از کشورهای همسایه همانند ترکیه، عراق، امارات و جمهوری آذربایجان در حال برگزاریست، که از میان این کشورها، پیشنهاد آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو تهران (محله های گیشا، امیرآباد، سعادت آباد، ستارخان و خیابان کارگر) کشور ترکیه است. به علت عدم نیاز به ویزا برای سفر به کشور ترکیه جهت امتحان PTE(پی تی ای) و همچنین کیفیت بالای مراکز امتحانی PTE(پی تی ای) این کشور برای ایرانیان از سایر کشورها هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ کیفی به صرفه تر است.


امتحان PTE (پی تی ای) در شش شهر از شهرهای معروف کشور ترکیه برگزار می گردد. با کلیک روی این لینک و هدایت شدن به سایت رسمی آزمون PTE (پی تی ای) و انتخاب کشور مدنظر خود برای گذراندن امتحان، لوکیشن قرارگیری سنترهای امتحانی به صورت دقیق و از روی نقشه به داوطلبین نشان داده می شود تا متقاضیان آزمون PTE (پی تی ای) در پیدا کردن مرکز امتحانی مد نظر خود به مشکل بر نخورند. همچنین علاوه بر آشنایی با مراکز آزمون PTE (پی تی ای)، امکان رزرو امتحان پی تی ای از طریق همان لینک نیز وجود دارد.

 

عناصری که در یک سنتر پی تی ای وجود دارد و در روز آزمون با آن مواجه خواهید شد، عبارتند از: چندین دستگاه سیستم کامپیوتر که در یک فضای غیرمحاط (احاطه نشده) قرار گرفته اند. به خاطر بسپارید همانطور که امکان شنیدن صدای داوطلبان دیگر وجود دارد و برای شما آزار دهنده است، صدای بلند شما نیز می تواند باعث رنجش خاطر سایر داوطلبین PTE (پی تی ای) شود. پس تا حد امکان از داد زدن پشت میکروفون و حرف زدن با صدای بلند پرهیز کنید. چنانچه خواسته یا ناخواسته این کار از داوطلبی سر زد، وظیفه مسئول امتحان PTE(پی تی ای) است تا تذکرات لازم را مبذول نماید. 


بسیاری از داوطلبان، هزینه ی آزمون پی تی ای را معضلی بزرگ می پندارند، در حالیکه برای آزمون آیلتس نیز همین مقدار هزینه نیاز است. در جدید ترین مصوبه ی تعیین قیمت آزمون آیلتس، هزینه ی این آزمون 2 میلیون و هفتصد هزار تومان برآورد شده است. جدید ترین قیمت آزمون PTE (پی تی ایتا تاریخ 12 می 2019، 800 لیر ترکیه (حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان) است. بعلاوه شما به یک هزینه ی جدا جهت سفر به سنتر PTE در کشور ترکیه نیاز دارید. برآورد هزینه ی آزمون پی تی ای حدود سه میلیون تومان (درصورت سفر به مراکز امتحان پی تی ای کشور ترکیه و عدم نیاز به ویزا و در اختیار داشتن گذرنامه) می باشد. جهت هرگونه سوال و رفع ابهامات پیرامون معرفی بهترین سنتر پی تی ای (PTE) و همچنین تعیین زمان برای مشاوره ی آنلاین و حضوری کاملا رایگان، با دپارتمان پی تی ای آموزشگاه زبان کوکی گیشا از طریق شماره تلفن 88245961 همراه باشید.

 

هدف ما آموزش به همراه لذت شما زبان آموزان است.

09371179293
  • 09371179293