PTE و امتیاز مهاجرتی

آزمون PTE (پی تی ای) که توسط نهاد Pearson برگزار می گردد، در کشورهای مختلف در سراسر دنیا از مقبولیت خاصی برخوردار است. به عنوان مثال جهت مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری به کشور کانادا، شما نیاز به نمره ی معینی از آزمون PTE دارید. در این مقاله از دپارتمان PTE (پی تی ای) آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه ی دو تهران (محله های امیرآباد، سعادت آباد، ستارخان، خیابان کارگر و گیشا)، شما با تاثیر نمرات مختلف PTE (پی تی ای) بر امتیاز مهاجرتی آشنا خواهید شد. پس با ما همراه باشید.
 
جهت مهاجرت تحصیلی به کشورهایی مانند استرالیا یا کانادا، چندین راه پیش روی شماست. یکی از این چندین راه که دارای مقبولیت خاصی از سوی مراکز دانشگاه هاست، امتحان PTE (پی تی ای) است. این آزمون توانسته با توجه به رقابت شدید با آزمون شناخته شده تری به نام آیلتس (IELTS)، جای خود را در بین آزمون های بین المللی بالاخص آزمون آیلتس و تافل (TOEFL) باز کند. این امر چندین دلیل دارد که از این دلایل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
 
1. اتوماتیک بودن همه ی مراحل امتحان PTE (پی تی ای). این امر بدین معنی است که در مراکز یا سنترهای PTE (پی تی ای)، تعدادی کامپیوتر وجود دارد که امتحان PTE (پی تی ای) با استفاده از این کامپیوترها گرفته می شود. نهاد پیرسون با هوشمندی توانسته است از این حیث بر جنبه ی سنتی بودن روال آزمون IELTS (آیلتس) و TOEFL (تافل) جلوگیری کند. همانطور که در بخش های دیگر خانه ی PTE (پی تی ای) آموزشگاه کوکی گیشا خواندید، از مرحله ی رزرو امتحان PTE (پی تی ای) گرفته تا صدور کارنامه PTE (پی تی ای) و حتی تصحیح و نمره دهی آن توسط کامپیوتر انجام می گیرد.
 
2. برگزاری تمام بخش های آزمون PTE (پی تی ای) در یک جلسه ی امتحانی، بر خلاف آزمون آیلتس: همانطور که در مقاله های آشنایی با آزمون آیلتس (IELTS) شرح داده شد، روال این آزمون به این صورت است که بخش speaking  آن تا دوهفته قبل یا بعد از سایر بخش های امتحان برگزار میشود، درحالیکه در مقوله ی آزمون PTE (پی تی ای) تمام عناصر امتحان طی حدود سه ساعت به اتمام می رسند و معمولا ظرف 48 ساعت آتی نیز کارنامه در صفحه شخصی شما روی سایت رسمی Pearson قرار خواهد گرفت. 
 
3. امتیاز مهاجرتی بیشتر  PTE (پی تی ای)  نسبت به نمرات آزمون های آیلتس و تافل: جالب است بدانید که همسران کسانی که برای مهاجرت اقدام می کنند نیز نیاز به گذراندن آزمون PTE (پی تی ای) دارند. با این تفاوت که کار بسیار راحت تری پیش روی خود دارند و آن گرفتن نمره ی بالای 30 در آزمون PTE (پی تی ای) است. اما برای کسانی که خود قصد اقدام برای مهاجرت دارند داستان به این شکل نیست. بسته به نوع دانشگاه و کشوری که دانشگاه مقصد در آن قرار گرفته است، نمرات مورد نیاز در تست PTE (پی تی ای) از 50 تا 79+ متفاوت است، اما بنابر تجربه و تحقیق تیم تولید محتوای دپارتمان PTE (پی تی ای) آموزشگاه زبان انگلیسی کوکی گیشا، به طور کلی برای اخذ 10 امتیاز مهاجرتی به نمره ی بالای 65 آزمون PTE (پی تی ای) و برای اخذ 20 امتیاز مهاجرتی به نمره ی بالای 79 امتحان PTE (پی تی ای) نیاز است. لازم به یادآوری است که این امر برای مراکز آموزشی مختلف یکسان نیست و جهت اطلاع از نمره ی پی تی ای مورد نیاز خود جهت اخذ پذیرش و ویزا در دانشگاههای سراسر جهان، لازم است که به سایت دانشگاه مربوطه سری بزنید یا از طریق ارسال یک ایمیل رسمی، مراتب را جویا شوید.
 
 
هدف ما آموزش به همراه شما زبان آموزان است.
 

09371179293
  • 09371179293