رزرو امتحان PTE

   آزمون pte جهت امور مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از داوطلبان آزمون پی تی ای از نحوه ی رزرو آزمون پی تی ای و همچنین مراکز آزمون بی خبر هستند، پس با این مقاله از تیم تولید محتوای آموزشگاه زبان کوکی گیشا همراه باشید تا مرحله به مرحله از رزرو آزمون pte با خبر باشید. 


ابتدا به سایت رسمی امتحان pte به آدرس www.pearsonpte.com رفته و قبل از رزرو آزمون پی تی ای، test taker handbook را دانلود نموده و حتما مطالعه فرمایید. از اینجا میتوانید نسبت به رزرو آزمون pte اقدام کنید.

 

در test taker handbook شش سرفصل راجع به امتحان pte وجود دارد که شامل:

۱. شروع ۲. ثبت نام و رزرو آزمون پی تی ای ۳. تاییدیه ۴. روز امتحان ۵. نتایج و ۶. اشتراک گذاری نمرات است.

 

همچنین در این کتابچه اقدامات و نحوه رزرو آزمون پی تی ای آمده است که به شرح ذیل می باشد:

ابتدا باید حساب کاربری خود را در سایت پیرسون (pearson) ایجاد کنید. بدین منظور باید اطلاعات شخصی خود اعم از شماره ی ملی و شماره پاسپورت را در دست داشته باشید. از پرکردن تمامی جاهای خالیِ فرم رزرو آزمون pte اطمینان حاصل نمایید تا در روند رزرو امتحان pte شما خللی بوجود نیاید. مادامی که ثبت نام آزمون پی تی ای شما کامل شد، تا حداکثر دو روز ایمیلی دریافت خواهید کرد که حاوی جزییات امتحان شما خواهد بود. 

 

هنگامی که جزییات امتحان را دریافت نمودید، اینجا را کلیک کنید. بعد از اینکه با نام کاربری و رمز عبور وارد حساب شخصی خود شدید، گزینه ی "آزمون pte آکادمیک" را انتخاب نموده و به روی گزینه ی زمانبندی آزمون (schedule this exam) کلیک کنید. سپس، به سوالات ثبت نام پی تی ای آکادمیک پاسخ دهید. پس از آن باید برای نزدیکترین مرکز امتحان پی تی ای جستجو کرده و زمان و تاریخ در دسترس را بررسی کنید. در مرحله ی بعد شما باید تاریخ و زمان و همچنین سنتر امتحانی خود را تایید نموده و پس از تایید قوانین آزمون، نسبت به پرداخت هزینه ی pte اقدام کنید تا رزرو آزمون شما نهایی شود. پس از این مرحله، شما یک ایمیل تاییدیه از طرف سایت رسمی پیرسون، pte دریافت خواهید کرد که مرکز امتحانی موردنظر به همراه آدرس دقیق آن و نکاتی برای یادآوری روز دقیق امتحان قید شده است.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.

 

09371179293
  • 09371179293