زبان ترکی استانبولی در سفر

آیا در سفر به ترکیه با وجود دانستنن زبان انگلیسی بازهم به مشکل برمی خوریم ؟

پاسخ این سوال متاسفانه مثبت است. علی رغم تمایل زیاد مردم ترکیه به فراگیری زبان انگلیسی، مکالمه آنها حتی در مبتدی ترین سطوح این زبان بسیار ضعیف می باشد. به همین دلیل کسانی که قصد سفر به ترکیه  را دارند باید رابطه ی خود را با زبان ترکی استانبولی تقویت کنند ... !!!

ایرانیان به دلایل مختلفی به ترکیه سفر می کنند که این مسافران را می توان به دو گروه تقسیم کرد :

گروه اول شامل آن دسته از افراد خوش ذوقی می باشند که برای کوتاه ترین تعطیلات خود نقشه ی گشت و گذاردرترکیه را می کشند و با یک کلیک پرواز خود را ثبت کرده و با رضایت کامل سفر خود را آغاز می کنند. واما مشکلات ازبدو ورود به فرودگاه ترکیه آغاز می شود. اولین جرقه ای  که " ای کاش ترکی بلد بودم ... " زمانی در ذهنتان به صدا درمی آید که متوجه می شوید در این کشور زبان انگلیسی به فریاد تان نمی رسد و برای کوچکترین سوال خود نیاز به مترجم دارید. دغدغه ی عدم آشنایی با زبان ترکی استانبولی در تمام  طول سفر همراه شما خواهد بود. زمانی که امکان تخفیف گرفتن وجود ندارد چون زبانشان را بلد نیستید، غذایی که سفارش داده اید باب میل شما نیست و نمی توانید اعتراض کنید چون بازهم زبانشان را بلد نیستید و در نهایت زمان برگشت در هواپیما با گروهی از مسافرین روبرو می شوید که از همه لحاظ، به دلیل آشنایی با زبان ترکی استانبولی، سفر مقرون بصرفه و لذت بخش تری را تجربه کرده اند، و احتمالا پس از بازگشت تان به ایران شما به گروه زبان آموزان با انگیزه ی ترکی استانبولی ملحق می شوید !

گروه دوم هم کسانی هستند که به قصد اقامت به ترکیه سفر می کنند. این افراد در صورت عدم آشنایی با زبان ترکی استانبولی علاوه بر مشکلات توریست ها، در کارهای اداری و حتی اجاره ی ملک نیز نیاز به مترجم پیدا می کنند که عدم امنیت در این مسائل باعث بروز اتفاقاتی گاها جبران ناپذیر می شود که با فراگیری این زبان قبل از سفر، به راحتی می توان از بسیاری از مشکلات جلوگیری کرد.

آموزشگاه زبان کوکی (CLA) گیشا، بهترین آموزشگاه ترکی استانبولی، برگزار کننده ی دوره های مکالمه محور تخصصی و آمادگی آزمون تومر می باشد که با بهره گیری از اساتید خلاق و پویا درخدمت علاقه مندان به زبان ترکی استانبولی می باشد.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت زبان آموزان است.