آزمون آیلتس چیست ؟ا

آزمون آیلتس(IELTS) چیست؟

این آزمون یکی از آزمون های معتبر جهان در زمینه سنجش سطح زبانی افراد برای اهداف مختلف از قبیل مهاجرت، کارو تحصیل در کشورهای دیگر از سوی British Council  و Cambridge ESOL برگزار می گردد. آیلتس مخفف International English Language Testing System و به معنی سیستم بین المللی سنجش زبان انگلیسی است. آزمون آیلتس بطور کلی دردو ماژول آکادمیکAcademic ) و جنرال (General) برگزار می شود که هر دو نوع آزمون دارای چهار بخش شامل  لیسنینگ، ریدینگ، رایتینگ و اسپیکینگ که این بخش ها به ترتیب مهارت های شنیداری، درک مطلب، نوشتاری و گفتاری مورد ارزیابی قرارمی دهند. نمره آزمون آیلتس از بازه  0 تا 9 است که هرکدام از نمره ها دارای معنایی است که در جدول زیر می توانید مشاهده کنید:

 

نمره آیلتس                                                                          میزان توانایی

9                                                                                       استفاده حرفه ای از زبان

8                                                                                       استفاده خیلی خوب از زبان

7                                                                                       استفاده خوب از زبان

6                                                                                       استفاده مورد قبول از زبان

5                                                                                       استفاده متوسط از زبان

4                                                                                       استفاده محدود از زبان

3                                                                                       استفاده بسیار محدود از زبان

2                                                                                       استفاده تلگرافیک از زبان

1                                                                                       عدم توانایی استفاده از زبان

0                                                                                        عدم شرکت در آزمون

 

 

در آزمون آیلتس هر بخش زمان مختص به خود را دارد که به این صورت است:

 

زمان

مهارت

30

Listening

11-15 دقیقه

Speaking

1 ساعت

Writing

1 ساعت

Reading

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اما فرمت هربخش از آزمون آیلتس چگونه است؟

در قسمت لیسنینگ آیلتس یا مهارت شنیداری شما باید به 40 سوال در 4 بخش جواب بدهید که شامل مکالمه 1به 1، صحبت کردن با  گروهی از مردم، مونولوگ و سخنرانی می باشد که باید به فایل صوتی گوش دهید و سپس طبق آنچه که می شنوید به سوالات لیسنینگ آیلتس جواب دهید.

در قسمت ریدینگ آزمون آیلتس هم شما باید به 40 سوال در 1 ساعت جواب دهید که نمره شما به تعداد سوالاتی که از متن های مختلف درست می زنید بستگی دارد.

قسمت اسپیکینگ آیلتس یا همان مهارت گفتاری نیز یک امتحان به صورت تک نفره با گیرنده آزمون آیلتس است که در 3 بخش راجع به موضوعات مختلف باید حرف بزنید که کلا 15-11 دقیقه به طول می انجامد.

و نهایتا در قسمت رایتینگ آیلتس یا مهارت نوشتاری شما باید در 2 بخش، بخش اول 20 دقیقه و نوشتن یک نامه برای نوع جنرال و توصیف جدول و نمودار، نقشه یا توضیح پروسه ساخت یا انجام چیزی برای نوع آکادمیک، و بخش دوم به مدت 40 دقیقه یک متن راجع به موضوعی مشخص، مهارت نوشتن انگلیسی خود را به نمایش بگذارید.

 

هزینه ی آزمون آیلتس:
در اواخر مرداد ماه ۹۷، هزینه ی آزمون آیلتس با افزایش چشمگیری رو برو شد و از ۱.۱۸۰.۰۰۰ تومان، با افزایش قیمت هنگفتی به ۲.۷۹۵.۰۰۰ تومان (۲۲۵ دلار آمریکا) رسید. در حال حاضر سنتر های پروشات، آیلتس تهران، ایرسافام و عصر دین و دانش این رقم را در سایت های رسمی خود تایید نموده اند. 
با یک تماس با آموزشگاه آیلتس گیشا و رزرو وقت برای تعیین سطح زبان انگلیسی و مشاوره ی آیلتس رایگان، دانش خود را پیرامون این آزمون بالا برده و از اطلاعات لحظه ای هزینه آزمون آیلتس و همچنین آخرین رویداد ها در خصوص این آزمون مطلع شوید.

 

چرا آیلتس؟
یکی از دلایل محبوبیت و همه گیر بودن آزمون آیلتس این است که منابع آزمون آیلتس به وفور در بازار یافت می شوند. از این منابع می توان به کتابهای official cambridge guide to IELTS ، cambridge mindset for IELTS ، new insight into IELTS و بسیاری دیگر است.
استفاده صحیح و کامل از این منابع و شرکت در دوره های آمادگی آیلتس آموزشگاه زبان کوکی واقع در گیشا، برای شما به راحتی نمره ی بالای ۷ را تضمین می کند.

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.