تغییرات آزمون پی تی ای (PTE)

برای آمادگی آزمون بین المللی پی تی ای (PTE) چه کارهایی لازم است؟

همانطور که می دانید، آزمون پی تی ای (PTE) به منظور مهاجرت به کشورهایی نظیر استرالیا، اقامت کانادا، نیوزیلند و غیره اجرا و برگزار می شود. نهاد بین المللی پیرسون (Pearson) که مسئولیت برگزاری این آزمون را عهده دار است، سنترها (مراکز) متعددی از آزمون پی تی ای را در اقصی نقاط جهان در نظر گرفته است تا زبان آموزان و داوطلبین آزمون PTE پی تی ای جنرال و آکادمیک، با هر مقصودی که از این امتحان دارند، خواه مهاجرت به استرالیا یا مهاجرت به کانادا باشد و خواه مکاتبات تجاری و آموزش پی تی ای (PTE)، از پس این آزمون به نحو احسن بر بیایند.  

 

در حال حاضر آزمون PTE پی تی ای در کشور عزیزمان ایران برگزار نمی شود یا بهتر است  بگوییم، نهاد رسمی پیرسون تا به امروز حوزه ای برای آزمون پی تی ای (PTE) در ایران در نظر نگرفته است. اما مراکز آموزش و تعلیم دوره های پی تی ای (PTE) در منطقه دو تهران (محله های امیراباد، گیشا، ستارخان، کارگر، سعادت آباد و شهرک غرب) با نام آموزشگاه زبان کوکی، به طور کاملا حرفه ای و با تیمی متشکل از متخصصین آزمون بین المللی پی تی ای (PTE) یکبار برای همیشه و با ارائه ی پک ویژه ی آزمون پی تی ای (PTE) در کنار دوره های 15 جلسه ای از صفر تا صد امتحان پی تی ای (PTE) به سطوح intermediate به بالا، غولی که از امتحان پی تی ای (PTE) در ذهن خود ساختیم یا ساخته اند، نابود خواهد شد. دوره های پی تی ای موسسه زبان انگلیسی کوکی گیشا تضمینی بوده و با افتخار اعلام میداریم که بیش از 100 زبان آموز که قصد مهاجرت به خارج از کشور و اخذ ویزا و کسب اقامت کشور های اروپایی داشتند، تنها از طریق آزمون پی تی ای (PTE) به این مهم نائل شده اند.

در این مقاله قصد داریم تا به شایعاتی پیرامون تغییرات در ساختار آزمون پی تی ای (PTE) که مدتی است گریبان گیر زبان آموزان شده و بر میزان استرس آنها افزوده است، بپردازیم.

 

تغییرات آزمون پی تی ای (PTE):

نگران نباشید! هیچ چیزی در ساختار اصلی آزمون پی تی ای (PTE) تغییری نکرده است. اگر تا کنون شایعاتی مبتنی بر تغییراتی در شاکله ی اصلی آزمون شنیدید، به آنها تن ندهید. اخیرا شایعاتی منتشر شده است که به جای 1 الی 2 essay writing، چهار مورد از این آیتم از شما خواسته می شود. اگر بخواهیم منطقی به این شایعات نگاه کنیم، چهار عدد از آیتم write essay یعنی اینکه شما به هشتاد دقیقه زمان برای نوشتن آنها احتیاج دارید. (هر essay 20 دقیقه زمان میخواهد.)

تغییرات تست پی تی ای (PTE) در اصل مربوط به هسته ی سوالات است. سازمان پیرسون اخیرا تعداد زیادی سوالات جدید دیگر به سوالات گذشته ی خود اضافه نموده که این امر بدین معناست که سوالات پرتکرار گذشته از این پس در آزمون پی تی ای (PTE) تکرار نخواهند شد.

این امر برای آن دسته از داوطلبین آزمون پی تی ای (PTE) که رویکرد حفظ پاسخ ها و الگوهای از پیش تعیین شده برای برخی از آیتم های آزمون پی تی ای (PTE) را دارند، خبر خوبی محسوب نمی شود. پس حفظ الگوهای آیتم های پی تی ای (PTE) هیچ گاه استراتژی خوبی برای عبور از سد پی تی ای  PTE نبوده است و نخواهد بود. در بخش اسپیکینگ پی تی ای (PTE) تقریبا تمام آیتم ها دستخوش تغییر شده اند. اصلی ترین تغییرات در بخش اول اسپیکینگ پی تی ای (PTE) یعنی read aloud رخ داده است. کلمات پیچیده تر و آکادمیک تر در این بخش بیشتر شده و می توان گفت که رو به سخت تر شدن نهاده است. همین امر در بخش رایتینگ پی تی ای (PTE) نیز صدق می کند. سی موضوع جدید به موضوعات قبلی اضافه شده که همین امر باعث می شود تا استفاده از الگوهای پیش نوشته شده ی پی تی ای (PTE) یا همان template ها، سبب کاهش نمره ی شما شود.

 

بخش ریدینگ پی تی ای (PTE) اما، تنها سوالات و نمونه سوالات جدیدی به خود دیده است و از لحاظ سطح دشواری تغییری نکرده است.

با در نظر داشتن همه ی این موارد، آموزشگاه زبان کوکی گیشا واقع در منطقه دو تهران و مناطق گیشا، امیرآباد، ستارخان، کارگر و سعادت آباد و شهرک غرب، دوره های پی تی ای (PTE) تضمینی برای داوطلبینی که مایل هستند امتیاز مهاجرتی بالایی را کسب کنند برگزار می شود.

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.