تفاوت آزمون آیلتس IELTS و پی تی ای PTE و تافل TOFEL

تفاوت آزمون آیلتس IELTS و پی تی ای PTE و تافل TOFEL

 
آزمون آیلتس IELTS   به عنوان آزمون بین المللی شناخته شده است که توانایی شما را در سطح  زبان می سنجد، وهمچنین آزمون پی تی ای  بین المللی است و برای افرادی غیر انگلیسی زبان طراحی شده است. آزمون تافل هم همانند ایلتس بین المللی بوده و توانایی سنجش زبان در افراد است.  این سه آزمون تفاوت هایی باهم دارند که به آنها اشاره می کنیم. 

 

 

زمان  آزمون پی تی ایPTE حدود 3 ساعت می باشد. 

زمان آزمون آیلتس IELTS   2 ساعت و45 دقیقه می باشد.

آزمون تافلTOFEL بیشترین زمان را به خود اختصاص داده و حدود 3  الی 4 ساعت می باشد.

نحوه برگزاری این آزمون ها هم کمی فرق می کند.

نمره ازمون تافل از 0 تا 120 محاسبه می شود.

نمره ازمون پی تی ای از 10 تا 90 محاسبه می شود.

ازمون تافل به صورت کامپیوتری برگزار می شود. 

  ازمون پی تی ای هم به صورت کامپیوتری برگزار می شود.

  ازمون ایلتس به صورت کاغذی می باشد.    

اعتبار هر سه آزمون 2 سال می باشد.  

در هر سه آزمون چهار مهارت  اصلی گوش دادن ، صحبت کردن ، شنیدن ، خواندن  گرفته می شود و تنها تفاوت آنها در نحوه برگزاری آزمون ها می باشد.

آزمون های آیلتس و پی تی ای برای کسانی طراحی شده است که قصد تحصیل یا کار در کشوری خارج از ایران را دارند.نحوه برگزاری این دو آزمون متفاوت است. آزمون پی تی ای در یک روز برگزار می شود اما آیلتس در دو روز متفاوت.

آزمون پی تی ای برای بعضی از کشورها قابل قبول می باشد برای مثال: نیوزلند 

گرفتن نمره بالا در آزمون پی تی ای راحت تر از آزمون آیلتس می باشد ، در سیستم تصحیح نمره دهی آزمون پی تی ای همه افراد به طور یکسان ارزیابی می شوند.

اما در آزمون آیلتس به علت وجود نیروی انسانی تصحیح کننده ممکن است ازنظرشخصیتی براساس ظاهر و شخصیت فرد در تصحیح کردن آزمون دخیل  باشد.

اگرنمی دانید کدام آزمون را انتخاب کنید باید بدانید که قصد و هدف شما از شرکت در این آزمون ها چیست؟

آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو گیشا دسترسی آسان به محله های سعادت آباد، شهرک غرب، ستارخان ، شهرآرا، کارگر وامیرآباد می تواند به شما زبان آموزان کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرید برای کسب اطلاعات بیشترمی توانید با شماره های زیرتماس حاصل نمایید.

02188245961

09054830184                                                                                                                                 هدف ما آموزش همراه با لذت شما، زبان آموزان است.