یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم (پارت دوم )

 

 

آیامی دانستید که  یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم و سریال خیلی بهتر از یادگرفتن از جزوه ها و کتاب ها هست ؟ دراین مقاله می خواهم روشی را به شما آموزش بدهم که با لذت بردن از فیلمی که دارید می بینید زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را به راحتی یاد بگیرید . 

 

قسمت دوم یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم و سریال :
از مزایای فیلم دیدن صحبت کردیم، حالا می رسیم به اینکه با چه روشی می توانیم این کار را انجام دهیم، وقتی که ما فیلم می بینیم بیشتر تمرکز بر روی مفهوم و معنای فیلم و لذت بردن از آن است.
پس چطور می توانیم به انگلیسی و یاد گرفتن کلمات و تلفظات واصطلاحات جدید هم در عین حال بپردازیم؟؟
نمی خواهم بگویم این کار آسان یا سخت می تواند باشد به این دلیل که توانایی انسان ها می تواند با هم فرق داشته باشد.
اما نکته اول این است که یک سری مراتب و ترتیب ها  برای خروجی بهتر از این روش وجود دارد که باهم به آنها می پردازیم.


در ابتدا شما باید بدانید که با توجه به سطحی که دارید باید فیلم را انتخاب کنید مثلا کسی که تازه شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده است نباید فیلم هایی مثل رومئو و ژولیت و یا فیلم های خیلی قدیمی را ببیند، بلکه باید بیشتر به فیلم های انیمیشن و فیلم های ساده تر روی بیاورید.
پس در ابتدا توجه داشته باشید فیلم یا کارتون متناسب با level درسی خودتان را انتخاب کنید.
در مرحله بعدی اگر تمرکز شما تنها بر یادگیری زبان و تقویت شنوایی و افزایش دایره لغات شما می باشد، به فیلم هایی بپردازید که قبلا آنها را دیدین و از سوژه آنها خبر دارید و تنها می خواهید به جنبه زبانی آن توجه کنید. در این صورت فیلم را با زیرنویس انگلیسی و اگر سطح زبانی شما بالاتر است لطفا بدون زیرنویس ببینید.
برای کسانی که بر روی زبان انگلیسی تسلط بسیاری ندارند :

بهتر است که با زیرنویس فارسی و سپس با زیرنویس انگلیسی و بعد بدون زیرنویس ببینند، البته تاکید می کنم اگر قصد شما یادگیری زبان انگلیسی است.
اگر شما هم دوست دارید از فیلمی که می بینید لذت ببرید و در عین حال زبان هم بیاموزید بهتر است زیرنویس را با زبان انگلیسی ببینید چرا که هر زمانی کلمه ای برای شما جالب باشد که به لزومیت آن فکر کنید می توانید از طریق زیرنویس آن را در دیکشنری خودتان سرچ کنید و آن کلمه را با املائ درست بنویسید، و در کلمات خود save کنید.


برای دوره کلماتی که در هر فیلم یاد گرفته اید و برای به خاطر آوردن کلماتی که در فیلم های مختلف دیده اید بهتر است لیستی از کلمات تهیه کنید، در ابتدا اسم فیلم را نوشته و کلماتی که از آن فیلم یاد گرفته اید را با معنی که بهتر است انگلیسی باشد را هر چند وقت یکبار رو خوانی کنید.
امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

شاید مقاله های زیر براتون جالب باشه

راحت ترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم (پارت دوم )

چگونه لیسنینگ خود را تقویت کنیم ؟

یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به موسیقی

تشخیص نقش کلمات انگلیسی

 

با آموزشگاه زبان کوکی همراه باشید.