ترفند هایی برای یادگیری راحت تر گرامر های زبان انگلیسی

اگر شما هم از ان دسته از افرادی هستید که گرامر ضعیفی دارند این مقاله کاربردی برای شما نوشته شده است در این مقاله ما ترفند هایی برای یادگیری راحت تر گرامر های زبان انگلیسی را به صورت رایگان برای شما قرار داده ایم.

تدریس گرامر 
گرامر از مهارت های بسیار حوصله سر بر در زبان انگلیسی است، البته به عنوان مدرس زبان انگلیسی از گرامر و قوائد گرامر بسیار لذت می برم اما معمولا این قسمت از انگلیسی برای شاگردان چندان جذاب نیست.
 و این به چند دلیل است : 
یکی از دلایل آن این است که در زبان انگلیسی گرامرهایی وجود دارد که ما به آسانی معادلی برای آنها در زبان فارسی پیدا نمی کنیم.
زیرا که در زبان فارسی و در دستور زبان مادری خود مهارت و دانش کافی نداریم،  پس در صورتی که بر دستور زبان فارسی مسلط باشیم یادگیری دستور هر زبان به خصوص انگلیسی برای ما راحت تر خواهد بود.

شاید از مقاله های زیر هم خوشتون بیاد 

پکیج ایلتس استاد شایان بهجتی

اموزش انلاین ایلتس

بهترین روش ها برای یادگیری لغت زبان انگلیسی

دوره ریشه شناسی لغات انگلیسی استاد شایان بهجتی


مسئله دوم این است که در زمان یادگیری زبان فارسی ابتدا استفاده از آن را آموخته ایم و سپس قوانین آن را در مدرسه به آموزش داده اند.
اما در زبان انگلیسی ابتدا قواعد و نوع استفاده از آن را می آموزیم و سپس در صحبت هایمان استفاده می کنیم.
نکته دیگر این که مهارت شنیداری خودمان را بسیار تقویت کرده باشیم و از بعضی گرامرها بدون دانستن قواعد استفاده می کنیم، که بسیار مورد رایجی نمی باشد، در ادامه باید بدانیم که گرامر اندکی سخت تر از باقی مهارت ها است.


به عنوان مدرس باید بتوانم این مبحث و مهارت را برای زبان آموزان در ابتدا ساده نمایم و در مرحله بعدی به نحو جالبی آن را تدریس کنم.
بهتر است که گرامر درابتدای کلاس به شاگردان  که ذهن شان آمادگی بیشتری دارد آموزش داده شود.

اما چطور باید گرامر و تدریس آن را به یک مبحث جذاب تبدیل کرد؟؟؟
در ابتدا باید حس شوخ طبعی را وارد تمام مثال های گرامر بکنیم. شاگردان معمولا درباره مباحث متفاوت با استاد خود صحبت می کنند که این مطالب می تواند موضوع خوبی برای استفاده استاد ازگرامر باشد، درباره مطالب جلسه پیش یا راجع به مباحث جالبی که اتفاق  افتاده در قالب گرامر جدید صحبت کرد.
گرامر را نباید به صورت خیلی زیاد و طولانی تدریس کرد، بلکه باید با مثال و درگیرکردن زبان آموز قدم به قدم سخت تر کرد و پیش برد.
تجربه بنده نشان داده است که تدریس کامل یک گرامر دریک جلسه بهتراز تقسیم آن درجلسات متفاوت است چرا که این گرامر مانند یک پوشه کاملا جدا در ذهن زبان آموز قرار می گیرد اما در صورتی که گرامر در جلسات جدا به صورت متفاوت تدریس شود از همبستگی کافی نمی تواند برخوردار باشد.

برای هک شدن قواعد گرامر و دستور زبان در ذهن شاگرد بهتر است که مثال ها را تکرار کنید واز زبان آموزان خود درخواست کنید تا مثال های متفاوتی با آن گرامر برای شما بزنند.


در این مرحله شما می توانید قسمت هایی را که زبان آموزان با آن مشکل دارند یا برای شما مبهم است را پیدا کنید و بر روی آن تمرکز بیشتری کرده و رفع اشکال نمایید.
پس خواهش می کنم در گیر کردن شاگردان خود با گرامر را از یاد نبرید و سعی کنید که پس از تدریس گرامر مثال هایی را در رابطه با آن گرامراز زبان آموزان خود درخواست کنید. هم به صورت نوشتاری و هم به صورت گفتاری و بدون فکر و زمان دادن .
تا مقاله ای دیگر بدرود.
ملیکا پیغمبری مدرس زبان انگلیسی آموزشگاه زبان کوکی 
هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است .