دپارتمان فرانسه

چرا زبان فرانسه

  • فرانسه، یکی از پرکاربردترین زبان‌های جهان با بیش از 220 میلیون مکالمه‌کننده است.

  • این زبان، زبان رسمی 29 کشور جهان است.

  • زبان فرانسه، زبان هنر، معماری و دیپلماسی است.

  • این زبان رومانس، زبان رسمی نهادهای مهمی چون سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک و صلیب سرخ است.

  • آشنایی با این زبان سبب پیشرفت در بازار کار و تجارت است و مانند پل ارتباطی با کشورهایی چون فرانسه، کانادا، سوئیس، بلژیک و بسیاری دیگر عمل می‌کند.

  • فرانسه، زبانی بسیار کاربردی برای گردش به اروپا، کانادا و آفریقا است.

  • آشنایی با این زبان منجر به یادگیری آسان سایر زبان‌های رومی چون ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی و رومانیایی می‌گردد.

  • بسیاری از لغات زبان انگلیسی، ریشه در زبان فرانسه دارند.

یادگیری این زبان منجر به تفکر نقادانه و درست اندیشیدن می‌گردد. فردی که انتقادی می‌اندیشد، قادر است پرسش‌های مناسب بپرسد و اطلاعات مربوط را جمع‌آوری کند، سپس آن‌ها را دسته‌بندی کرده و با منطق استدلال کند و به نتیجه قابل اطمینان برسد.

چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (Cadre européen commun de référence pour les langues)

هدف از ایجاد CECRL بوجود آوردن چهارچوبی مشترک و استاندارد برای اندازگیری مهارت و دانش زبانی افراد است. این چارچوب برای نشان دادن مهارت‌های کلی زبان از C2, C1, B2, B1, A2, A1 استفاده می‌کند:

A: پایه

A1: مبتدی

A2: ابتدایی

B: مستقل

B1: متوسط

B2: فوق متوسط

C: مسلط

C1: پیشرفته

C2: فوق پیشرفته

 

 

آزمون‌ها

DELF و DALF

DELF مخفف Diplôme d'études en langue française به معنای دیپلم مطالعات زبان فرانسه و DALF مخفف Diplôme approfondi de langue française به معنای دیپلم پیشرفته زبان فرانسه می‌باشند. این مدارک از جمله معتبرترین گواهی‌های مدرک زبان فرانسه برای غیر فرانسه‌زبانان هستند که توسط مرکز مطالعات زبان فرانسه (Centre international d'études pédagogiques)، بخشی از وزارت آموزش ، برگزار می‌گردند. آزمون DELF در سطوح مبتدی تا متوسط یعنی A1، A2، B1 و B2 و آزمون DALF در سطوح پیشرفته یعنی C1 و C2 برگزار می‌گردند. یکی از مزایای این دو آزمون، عدم منقضی شدن مدارک آن است و همواره معتبر خواهند بود.

 

 

TCF

TCF که مخفف Test de connaissance du français به معنای آزمون دانش فرانسه می‌باشد، عنوان آزمونی برای غیر فرانسه‌زبانان است که توسط مرکز بین المللی مطالعات آموزشی وزارت آموزش برگزار می‌گردد و استان کِبِک کشور کانادا نیز در رویه پذیرش مهاجران از آن بهره می‌گیرد. این آزمون در تمامی سطوح «چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها» یعنی A1 تا C2 برگزار می‌شود و مدت اعتبار آن دو سال است.

 

 

TEF

TEF که مخفف Test d'évaluation de français به معنای آزمون سنجش زبان فرانسه می‌باشد، عنوان آزمونی معتبر برای غیر فرانسه‌زبانان است که مدرک آن توسط اتاق بازرگانی پاریس اعطا می‌گردد و به‌طور معمول برای مهاجرت به فرانسه و نیز ورود به دانشگاه‌های این کشور و همچنین مهاجرت به کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمون در تمامی سطوح چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها یعنی A1 تا C2 برگزار می‌شود.

 

 

متد

Alter Ego+

اَلتر اِگوُ، یکی از مدرن‌ترین و موثرترین متدهای یادگیری زبان فرانسه برای نوجوانان و بزرگسالان غیر فرانسه زبان است که به‌گونه‌ای قاعده‌مند بر پایه «چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها» تهیه شده و زبان‌آموزان را به‌صورت فعال و عملی به سوی زبان فرانسه ترغیب می‌کند و آن‌ها را با چهار مهارت اصلی زبان آشنا می‌سازد. این متد شامل پنج کتاب در سطوح مختلف، از مبتدی تا پیشرفته، است. آموزشگاه زبان های خارجی کوکی واقع در گیشا، یکی از نخستین مراکز آموزش زبان در ایران است که به بهره‌گیری از این متد نوین می‌پردازد.

 

 

هدف ما آموزش به همراه لذت شما زبان آموزان است.

 

مقالات مرتبط