021-88245961
  • 021-88245961

تاریخچه ی کامل زبان ترکیه ای

نگاهی اجمالی به تاریخ زبان ترکی استانبولی

در تاریخ جهان همواره جوامعی وجود داشته اند که با گسترش زبانشان و آموزش آن به سایر اقوام رد پای بزرگی از خود در تاریخ به جای گذاشتند . زبان هایی که ریشه ی تاریخی داشته و جغرافیای وسیعی را در برمیگیرند تاریخ خود را مدیون ملت خود هستند که یکی از این زبان ها ، زبان ترکی ست .

یکی از مهمترین قبایل ترکان ، اوغوزها بودند که امروزه ترک های ایران ، ترکیه ، آذربایجان ، قبرس و ... از نسل آنها می باشند و میتوان گفت شکوفایی زبان ترکی از دستاورد های اغوزها به شمار می رود.

بعد از پذیرش اسلام توسط ترکان ، خط عثمانی جایگزین خط باستانی آنها شد. بعد از سالها با به کار آمدن جمهوری ترکیه ، آتاتورک در سال 1928 الفبای لاتین را جایگزین الفبای عثمانی (عربی) کرد . علی رغم تلاش های بسیار آتاتورک به منظور حذف کلمات بیگانه از زبان کشورش ، همچنان حدود 20 هزار کلمه ی دخیل از زبان های فارسی ، عربی ، فرانسه و ... در مجموعه لغات زبان ترکی استانبولی وجود دارد .

 

مجموعه زبان های ترکی شامل 35 زبان می باشد که توسط ترک تباران سراسر دنیا صحبت می شود و میان این حجم از تنوع گویشوران ترکی استانبولی اکثریت این جامعه ی زبانی را تشکیل می دهند.

از سال 1970 به بعد اهمیت یادگیری این زبان به عنوان یک زبان خارجی در سایر کشورها وسعت گرفته و در سایه ی این پیشرفت ، امروزه در بسیاری از کشور ها مانند ایران ، رشته ی ترکولوژی با عنوان ترک شناسی و یا زبان و ادبیات ترکی استانبولی در دانشگاه ها تدریس می شود.

آموزشگاه زبان کوکی (CLA) گیشا،بهترین آموزشگاه ترکی استانبولی سعادت آباد، برگزار کننده ی دوره های مکالمه محور و آمادگی آزمون تومر می باشد.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت زبان آموزان است.