09371179293
  • 09371179293

موضوع بحث آزاد زبان انگلیسی

وقتی که در کلاس بحث آزاد زبان انگلیسی شرکت می کنید دقیقا چه می خواهید ؟
من خودم ترجیح می دهم که خودم را در فضای انگلیسی زبان که همه در این کلاس بسیار روان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و با لهجه های آمریکایی فوق العاده هستند غرق کنم ،اگر شماهم همچنین هدفی دارید مهمان ما باشید به کلاس زبان بحث آزاد کوکی خوش آمدید.


خوب بگذارید در ابتدا یک توضیح کوتاه درباره آنچه که در کلاس های ما پیش می رود را به شما بگوییم. اگر شما هم مثل من عاشق فیلم هستید شک نکنید که باید با ما تماس بگیرید و توی کلاس های ما شرکت کنید، به خاطر این که فیلم وجه جدایی ناپذیراز کلاس های بحث آزاد ما است.
حدود دو هفته پیش که اتفاقا همزمان می شد با منتشر شدن فیلم جوکر ما داشتیم روی این فیلم فوق العاده کار می کردیم، برای مثال خودمان را جای کارگردان می گذاشتیم و تصمیم می گرفتیم که فیلم را جور دیگه ای تمام می کردیم و درباره اش با هم حرف می زدیم.
کلمات و عبارات هم که نمیشه ازشون چشم پوشی کرد!

میشه ؟ قطعا نه .
کلمات و عبارات تقریبا داشتند از تخته ما می افتادن پایین اینقدر که تخته ما پر از کلمات و عبارات شده بود. جالبه بدانید که یکی از بچه ها اینقدر فیلم را باعشق نگاه کرده بود که سر کلاس صدای فیلم را کم کردیم و او به جای جوکر صحبت می کرد ودقیقا حرف های او را می زد کسی که عاشق فیلم است، قطعا عاشق موسیقی ام هست درسته؟


به خصوص وقتی بحث تفسیرهای جالب ومعنی های زیبا از موسیقی پیش بیاید این بحث ها معمولا به یک بحث جنجال برانگیز و داغ توی کلاس و بین بچه ها منجر می شود.
راستی می دانستید که ما می توانیم از موزیک هم حتی گرامر یاد بگیریم ???

موسیقی و آهنگ قدرت انکارناپذیری دارد که با استفاده ازآن نه تنها صحبت کردن بلکه لهجه مان را هم بهتر کنیم.

 

از آنجاییکهمندیوانهوارعاشق ادبیات هستم، وبه نظرم هنرشعر خواندن ومتن نوشتن بهترین هنردنیاست،نسبت به ادبیات انگلیسی هم تبعیض خاصی دارم و حتما، حتما توی کلاس های بحث آزاد کوکی باید از محتواهای ادبی داخل کلاس استفاده بشود. شعرهای شکسپیر و غیره ....... .
این شعرها و متن ها این قدر جذاب، جالب و چالش برانگیزند که هر کدام از بچه ها تفسیرهای خودشان را جلوی ما می گذارند و با هم بحث می کنیم و ازاون بحث داغ لذت می بریم.

اما بالاتر از همه این ها چیزی که بیشترین هیجان را به من می دهد بحث های فلسفی و جنجال برانگیزی است که توی کلاس درباره اش صحبت می کنیم. برای مثال زندگی پس از مرگ یا ذات خدا یا هربحث دیگری که مربوط به عقیده و افکار ما درباره دنیا باشد. این تاپیک ها معمولا اینقدر جذاب هستند که وقتی کلاس تمام می شود بچه ها بیرون نمی روند و با هم شروع به دعوا و بحث می کنند همچنین برای جلوگیری از یک نواخت شدن کلاس دررابطه با موضوعات عمومی هم صحبت می کنیم برای مثال فشن و لباس خوشحالی خوراکی غذا رستوران  و....... . که بخاطر سادگی و جذابیت زیبایی که دارند بچه ها درباره آنها طبعا راحت تر صحبت می کنند.  و به نظر شما می توانیم درباره همه این مسائل صحبت کنیم اما درباره مسائل تاریخی نه ؟
قطعا نمی توانیم به عنوان یک مثال ساده یک روز ما درباره جنگ سرد بین بلوک شرق و غرب صحبت می کردیم یا درباره این که چه چیزی باعث شد آمریکا، آمریکا بشود، و هزاران تاپیک تاریخی زیبا که پتانسیل این را دارد که درباره اش بحث کنیم.

اره دقیقا این کلاس بحث آزاد کوکی، جایی که داخلش اگر می خواهید در حریم امن خود بمانید شکست خورده ای .پس بهت پیشنهاد میدم اگر می خواهی اینکار را انجام بدهی و با بقیه حرف نزنی اصلا توی این کلاس شرکت نکنید چون توی این کلاس همه باید صحبت کنند.

پس با استفاده از کارهای دو نفره و کارهای تیمی بچه ها توی این کلاس این فرصت را دارند که با همدیگر صحبت کنند و از نظرات هم استفاده کنند. پس این کلاس تمامی نازهای شما را به عنوان شخصی که می خواهد صحبت کردنش را قوی کند یا کسی که می خواهد سطح خودش را حفظ کند و حتی برای شما که می خواهید معلم باشید هم بسیار خوب است. این کلاس اما فقط محدود به صحبت کردن نمی شود ،در هرجلسه تخته ما اینقدر پر می شود که باید تقریبا دو یا سه بار تخته را پاک کنیم و بنویسیم .

این تخته پر می شود از فعل های چند بخشی ،اصطلاحات ،ضرب المثل ها و زبان خودمونی و کوچه بازاری انگلیسی که دارن به صورت فعالی در کلاس استفاده می شوند .

پس اگر قصد دارید که اعتماد به نفست رو ببری بالا یاد بگیرید که چطوری به صورت موثری ارتباط بگیری و آرزوهات رو به حقیقت مبدل کنی شک نکن که باید با ما تماس بگیرید.
استاد شایان بهجتی مدرس زبان انگلیسی آموزشگاه زبان کوکی