همه چیز در رابطه با آزمون ماک ( آزمایشی) آیلتس

شاید بسیاری از شما زمان و هزینه زیادی رو تا حالا صرف تمرین و یادگیری متد ها و تاکتیک های مختلف آزمون آیلتس کردید اما نتیجه ای نگرفتید جالب است بدانید ازمونی وجود دارد که شبیه ساز ازمون ielts هست . قیمت ازمون ماک ایلتس را چک کنید.

 

همه چیز در رابطه با آزمون ماک آیلتس 
شاید بسیاری از شما که زمان و هزینه زیادی رو تا حالا صرف تمرین و یادگیری متدها و تاکتیک های مختلف آزمون آیلتس کردید, نیاز به این دارید تا بتونید کیفیت این دوره هایی که گذروندید, راست و دروغ بودن صحبت یا تضمینی بودن کار و تاکتیک ها ومتد های موسسات رو متوجه بشید و پیش بینی کنید که  حدودا در چه سطحی قرار دارید که مبادا وقتی که سر جلسه امتحان حاضر شدید و در محیط آزمون قرار گرفتید و مهم تر از اون وقتی نتایج نهایی به دستتون رسید شوکه و حیرت زده نشید.                    
یکی از بهترین واستاندارد ترین راه ها برای برطرف کردن این مشکلات شرکت در آزمون ماک آیلتس می باشد که سالهاست مراکز مختلفی در سراسر جهان این آزمون آزمایشی را با شرایط و امکانات مختلف به مخاطبین ارائه می دهند.                            
اما اولین سوالی که باید به آن پاسخ دهیم این است که:
آزمون ماک آیلتس چیست و به چه معناست؟ 
برای اینکه بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم اول به یک فرهنگ لغت مراجعه می کنیم :
" آزمونی که نمرات آن تاثیری در نمرات نهایی زبان آموز نداشته و مدرس از آن به عنوان تمرینی برای زبان آموز استفاده می کند."
و همینطور برای فهم دقیق تر به وبسایت رسمی برگزار کننده آزمون آیلتس هم سری می زنیم :
" آزمونی که با سوالات واقعی و جدید طراحی شده و در آن شرایط جلسه امتحان به طور کامل برای داوطلب شبیه سازی شده است."
پس با استفاده از این دو تعریف و تحلیل دقیق آنها می توان به طور خلاصه از آزمون ماک آیلتس به عنوان سنگ محکی برای داوطلبانی که در شرف آزمون اصلی هستند و همچنین کسانی که می خواهند تجربه شرکت در این آزمون مهم و در عین حال دشوار را بچشند نام ببریم که درعین حال کم هزینه تر و نسبتا با پیچیدگی و سخت گیری کمتری نسبت به آزمون اصلی برگزار می شود نام برد.

اما با استفاده از دو تعریف فوق  به سوال مهم تری که بسیاری از داوطلبان درگیر آن هستند نیز پاسخ خواهیم داد.
   

 

ماک خوب آیلتس چه ویژگی دارد؟

  • سوالات استاندارد قابل اعتماد و جدید ......

با توجه به اینکه هدف اصلی آزمون ماک سنجش داوطلب به شکل صحیح می باشد باید سوالات به گونه ای طراحی شده باشند که با استاندارد ها و معیار های طراحی سوالات آزمون آیلتس مطابقت داشته باشند. بنابراین مهم ترین ویژگی متمایز کننده یک آزمون ماک نسبت به آزمون های مشابه سوالات آن است.

  • شبیه سازی کامل شرایط فیزیکی و ذهنی جلسه ازمون اصلی ....

نه تنها در آزمون آیلتس بلکه در بسیاری از آزمون های پراهمیت و سرنوشت ساز این سطح سوالات آزمون یا سطح علمی داوطلب نیست که باعث تضعیف نتیجه داوطلب می گردد بلکه علت اصلی این موضوع استرس و فشار و یا شوک وارد شده به خاطر نداشتن آشنایی و تجربه با محیط و روند برگزاری آزمون است. بنابراین همواره این را در نظر داشته باشید که این فاکتور نه تنها کم اهمیت نیست بلکه از مهمترین ها در بحث انتخاب یک آزمون ماک اثرگذار تلقی می شود.   

  • تصحیح و نظارت آزمون توسط ممتحن های آزمون اصلی ......

بر خلاف آزمون پی تی ای که به صورت کاملا مکانیزه و کامپیوتری تصحیح می شود موسسه برگزار کننده آزمون از مصححان دارای مدارک و صلاحیت های لازم خود استفاده می کند.

اهمیت این مسئله در دو قسمت speaking و writing مشخص می شود.چون که این دو قسمت به طور کامل توسط مصحح مورد بررسی قرار می گیرند و قسمت قابل توجهی از این نمره به نظر مصحح بستگی دارد. در نتیجه می توان گفت که اگر از ممتحنین آزمون اصلی برای تصحیح و بررسی آزمون استفاده شود داوطلب می تواند دید بسیار کاملتر و محکم تری نسبت به وضعیت خود در آزمون داشته باشد.

  •  کارنامه دقیق و جامع ........

شاید نیاز به گفتن نباشد که خدماتی که برای یک محصول ارائه می شود شاید از کیفیت خود آن محصول نیز مهم تر و ضروری تر است. بدون اغراق می توان گفت که ارائه  یک کارنامه مفصل و تحلیلی به داوطلب آزمون ماک آیلتس یکی ازمهم ترین و بارز ترین خصوصیت ها برای یک ماک خوب است و نقش آن در مشخص کردن و نشان دادن ادامه راه و چگونگی پیشرفت در آزمون برای داوطلب آزمون آیلتس غیر قابل انکار است.

  • هزینه مناسب و معقول .....

با توجه به هزینه های سنگین و قابل توجه آزمون اصلی( در حدود 3 میلیون تومان ) شاید بهتر باشد تا آزمون ماک مورد نظر ما از قیمت مناسبی برخوردار باشد تا بتوان به صورت مکرر از مزایای این آزمون ماک آیلتس بهره مند شد.به این علت که مهم ترین بحث در این آزمون تکرار و تمرین است و آزمون های ماک با برنامه مشخص که به متقاضی فشار مالی وارد نکند می تواند نقش بسیار موثری در قبولی در آیلتس داشته باشند.

ماک در ایران 
با توجه به افزایش روز به روز مهاجرین و دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور های انگلیسی زبان و در نتیجه ازدیاد قابل توجه مخاطبان آزمون آیلتس موسسات مختلفی مانند سفیر/ پروشات / ایران آیلتس/ ایران اروپا / ایران کمبریج /عصر دین و دانش/ بیان برتر/آفرینش/ و بسیاری از موسسات دیگر در شهر تهران / اصفهان و شیراز فعال هستند و با استقبال مناسبی از طرف داوطلبان آزمون آیلتس هم مواجه شدند و این مراکز متعدد با یک جدول زمانی خاص هنوز هم به فعالیت خود در این زمینه ادامه می دهند. شرایط برگزاری آزمون در این مراکز از جهات مختلفی همانند هزینه سطح سوالات جدول زمانی برگزاری آزمون شرایط  فیزیکی محل برگزاری آزمون و ... که همگی در بالا مورد بررسی  قرار گرفت دارای تفاوت هایی هستند.
از لحاظ هزینه باید بدانید که با توجه به موسسه انتخابی و نوع آزمون (اکادمیک یا جنرال) و نوع کارنامه ارائه شده و خدمات آموزشی پس از آزمون قیمت آزمون ماک حدودا بین 130 تا  240 هزار تومان می باشد و در صورت تمایل به شرکت در آزمون ماک می بایست حدودا 10 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون برای رزرو امتحان ماک در وبسایت مرکز یا موسسه مورد نظراقدام نمایید.

آدرس وبسایت تعدادی از این مراکز برای شما در قسمت پایین مقاله گنجانده شده است. 
در نهایت لازم است بدانید که حتی با ماک های مکرر و چند روز در میان مهم ترین علت موفقیت شما در این آزمون چیزی نیست جز مطالعه و در قدم دوم تمرین تمرین و تمرین
موید باشید


https://www.proshotielts.com/ielts-mock/
http://www.ieltsadd.ir/course/course/mock
https://www.afarinesh.org/guide
https://irsafam.com/mock


سجاد کبیری مدرس زبان انگلیسی اموزشگاه زبان کوکی