09371179293
  • 09371179293

مقایسه آزمون پی تی ای PTE و آزمون آیلتس

مقایسه آزمون پی تی ای PTE و آزمون آیلتس IELTS :
 هدف شما از شرکت در آزمونPTE و IELTS چیست ؟ 

اگر هدف شما برای تحصیل یا مهاجرت هست پس باید تفاوت هایی که بین این دو آزمون های پی تی ای PTE و آیلتس IELTS هست بدانیم، آزمون PTE به علت آسان بودن خیلی زود جایگزین آزمون‌ IELTS قرار گرفته است و خیلی از کشورها برای ورود به دانشگاه و مهاجرت نمره آن را قبول می کنند .
آزمون پی تی ای PTE به صورت اینترنتی و از طریق کامپیوتر انجام می شود در بازه زمانی ۵ روز کاری جواب آزمون به شما داده می شود، آزمون  آیلتس IELTS به صورت کاغذی برگزار می شود بسیاری از زبان آموزان در مورد اینکه کدام آزمون راحت تر است سوالات زیادی می‌کنند، اما جوابی که می خواهیم به شما بدهیم این است که :


از نظر سوالات آزمون یکسان هستند و هر دوی آنها سختی های خاص خودشان را دارند آزمون پی تی ایPTE یک آزمون استاندارد هست که در آن چهار مهارت اصلی خواندن ،نوشتن ،صحبت کردن و گوش دادن برگزار می شود هر بخش در هر مرحله متفاوت است. 
اعتبار هر دو آزمون دو سال است نمرات آیلتس  از 0 تا 9 محاسبه می شود اما آزمون پی تی ای از ۱۰ تا ۹۰ اگر  برای گرفتن جواب عجله دارید می توانید در آزمون  پی تی ای PTE شرکت نمایید .

مدت جوابدهی آزمون پی تی ای  تقریبا ۱ تا ۵ روز کاری داده می شود .

 اما آزمون آیلتسدو هفته به طول می‌انجامد در آزمون پی تی ای PTE اگر به سطح دلخواه تان دست نیافتید می توانید در عرض چند روز آینده دوباره ثبت نام نمایید و مجددا امتحان دهید اما در آزمون آیلتس IELTS به این شکل نمی باشد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا یا ویزای کاری دارید آزمون پی تی ای PTE استفاده نکنید چون این کشور فقط نمره آیلتس IELTS  را مورد قبول خود دارد ولی اگر قصد مهاجرت به  استرالیا و نیوزلند را  دارید می توانید از آزمون پی تی ای PTE استفاده نمایید. آزمون پی تی ای PTE یک آزمون کاملا دقیق و معتبر است آزمون پی تی ای PTE در بیشتر کشورهای جهان انجام می‌شود و در ۳۶۵ روز سال قابل اجرا می باشد اعتبار بین المللی دارد. 


  آزمون پی تی ای PTE چند قسمت مختلف و کوتاه  دارد اما آزمون آیلتس IELTS دارای متن های طولانی تر است.
 آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو گیشا  برگزار کننده کلاس های آیلتس IELTS و پی تی ای PTE و آزمون های آزمایشی جهت آشنایی شما زبان آموزان عزیز با نحوه سوالات است .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

2188245961

09054830184

هدف ما آموزش همراه با لذت شما، زبان آموزان است .