021-88245961
  • 021-88245961

مقایسه آزمون پی تی ای PTE و آزمون آیلتس

مقایسه آزمون پی تی ای PTE و آزمون آیلتس :
 هدف شما از شرکت در آزمونPTE و آیلتس IELTS چیست ؟ 

اگر هدف شما برای تحصیل یا مهاجرت هست پس باید تفاوت هایی که بین این دو آزمون های پی تی ای PTE و آیلتس IELTS هست بدانیم، آزمون پی تی ای PTE به علت آسان بودن خیلی زود جایگزین آزمون‌آیلتس IELTS قرار گرفته است و خیلی از کشورها برای ورود به دانشگاه و مهاجرت نمره آن را قبول می کنند .
آزمون پی تی ای PTE به صورت اینترنتی و از طریق کامپیوتر انجام می شود در بازه زمانی ۵ روز کاری جواب آزمون به شما داده می شود، آزمون  آیلتس IELTS به صورت کاغذی برگزار می شود بسیاری از زبان آموزان در مورد اینکه کدام آزمون راحت تر است سوالات زیادی می‌کنند، اما جوابی که می خواهیم به شما بدهیم این است که :


از نظر سوالات آزمون یکسان هستند و هر دوی آنها سختی های خاص خودشان را دارند آزمون PTE یک آزمون استاندارد هست که در ان چهار مهارت اصلی خواندن ،نوشتن ،صحبت کردن و گوش دادن برگزار میشود هر بخش در هر مرحله متفاوت است. 
اعتبار هر دو آزمون دو سال است نمرات آیلتس IELTS از 0 تا9محاسبه می شود اما آزمون پی تی ای PTE از ۱۰ تا ۹۰ اگر  برای گرفتن جواب آزمون PTE عجله دارید می توانید در آزمون PTE شرکت نمایید .

مدت جوابدهی آزمون پی تی ای PTE تقریبا۱ تا ۵ روز کاری داده می شود 

 اما آزمون آیلتس IELTS دو هفته به طول می‌انجامد در آزمون پی تی ای PTE اگربه سطح دلخواه تان دست نیافتید می توانید در عرض چند روز آینده دوباره ثبت نام نمایید و مجددا امتحان دهید اما در آزمون آیلتس IELTS به این شکل نمی باشد

اگر قصد مهاجرت به کانادا یا ویزای کاری دارید آزمون پی تی ای PTE استفاده نکنید چون این کشور فقط نمره آیلتس IELTS   را مورد قبول خود دارد ولی اگر قصد مهاجرت به استرالیا یا نیوزلندرا  دارید می توانید از آزمون پی تی ای PTE استفاده نمایید. آرمون پی تی ای PTE یک آزمون کاملا دقیق و معتبر است آزمون پی تی PTE در بیشتر کشورهای جهان انجام می‌شود و در ۳۶۵ روز سال قابل اجرا می باشد اعتبار بین المللی دارد. 


•  آزمون پی تی ای PTE چند قسمت مختلف و کوتاه  دارد اما آزمون آیلتس IELTS دارای متن های طولانی تر است.
 آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو گیشا  برگزار کننده کلاس های آیلتس IELTS و پی تی ای PTE و آزمون های آزمایشی جهت آشنایی شما زبان آموزان عزیزبا نحوه سوالات .

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان عزیز است .