معرفی آزمون PTE آکادمیک

آزمون PTE (پی تی ای) آکادمیک چیست؟

آزمون PTE (پی تی ای) آکادمیک، آزمونی بر مبنای کامپیوتر است که برای اشخاص غیر انگلیسی زبان  طراحی شده است که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. این آزمون هر چهار مهارت خوانش، شنیداری، گوش دادن و صحبت کردن را می سنجد.

سوالات آزمون PTE (پی تی ای) معمولا دو مهارت را بصورت هم زمان می سنجند، مانند خواندن و گوش دادن بطور آمیخته و یا خواندن و صحبت کردن. کل آزمون در یک روز انجام می گیرد که این مدت آن سه ساعت به طول می انجامد. شما در طول آزمون باید پشت یک دستگاه کامپیوتر نشسته و اطرافتان ایمن شده و عایق است. قسمت Speaking امتحان نیز با کامپیوتر انجام می شود. به این صورت که صدایتان ضبط شده و برای نمره دهی به داوران فرستاده می شود. یکی از فواید و نکات مثبت این امتحان مشخص شدن سریع نمرات است: حدود پنج روز کاری.

هزینه ی این امتحان هم در کشورهای مختلف متفاوت است، اما معمولا بین 150 تا 210 دلار متغیر است.

آزمون PTE (پی تی ای) آکادمیک چند مرحله ای می باشد، درست مانند آیلتس، تافل و توئیک.

منابع آزمون PTE (پی تی ای) هم با مجوز دانشگاه Pearson تولید می شود. شایان ذکر است که تنوع سوالات در آزمون PTE (پی تی ای) بسیار بیشتر از تافل و آیلتس می باشد و در آزمون PTE (پی تی ای) بیست نوع سوال متفاوت، از سوالات چند گزینه ای گرفته تا مقاله نویسی و برداشت اطلاعات مطرح می شود.

این آزمون نسبت به آیلتس و تافل، نمود واقعی تری دارد، چرا که سخنرانی متخصصان در آن شنیده می شود و همچنین عکس ها و جدول ها برای امتحان طراحی شده اند.

آزمون PTE (پی تی ای) در بسیاری از کشورهای مطرح جهان نظیر استرالیا، کانادا، آلمان و ... مورد تایید واقع شده است و دانشگاههای زیادی در کشورهای مذکور وجود دارند که جذب دانشجو با نمره ی بالای 65 و یا 70 PTE انجام می دهند. از طرف دیگر در مقایسه با آزمون آیلتس، به نسبت آسانترمی باشد. نمره ی 7 در آزمون آیلتس مساوی با نمره ی 65 آزمون PTE (پی تی ای) است.

بزرگترین نقص آزمون PTE (پی تی ای) هم عدم گسترش پذیرش نمره ی آن مشابه با تافل و آیلتس است و نقص دیگر آن، عدم برگزاری آن در داخل کشور است. برای این امتحان لازم است به یکی از کشورهای ترکیه، عراق، امارات متحده عربی و یا آذربایجان مراجعه کنید. شما همچنین می توانید بلافاصله پس از مشاهده ی نتیجه، برای امتحان ثبت نام کنید.

 

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.