چرا PTE ؟

آزمون PTE (پی تی ای)که توسط نهاد Pearson برگزار می گردد، آزمونی بین المللی مانند خیلی از آزمون های دیگر (آیلتس، تافل، GRE ، OET ، SAT و ...) است و دو ورژن دارد:

1.ورژن عمومی یا جنرال (general)

2.ورژن آکادمیک (academic)

می‌توان گفت که تمامی دانشگاه های استرالیا و همچنین اداره ی مهاجرت استرالیا و بسیاری از کشورهای دیگر همانند کانادا، مهاجرین دارای نمره بالای آزمون PTE (پی تی ای) را می پذیرند. آزمون توسط یک دستگاه کامپیوتر برگزار می شود تقریبا سه ساعت به طول می انجامد. تصحیح غلط گیری آزمون نیز توسط کامپیوتر انجام می‌گیرد.

 

مقایسه آزمون PTE(پی تی ای) با آِیلتس و تافل

1. مورد اول برتری آیلتس و تافل از لحاظ اعلام نتیجه است. در اکثر مواقع نتیجه آزمونPTE (پی تی ای) در 24 ساعت بعد از اتمام آن 1الی 5 روز کاری مشخص می شود و از طریق ایمیل و پورتال شخصی فرد ممتحن اعلام می گردد.

2. مورد دوم مفاد امتحانی آزمون (پی تی ای)PTE، مانند آیلتس و تافل، تمرکز روی چهار مهارت اصلی زبان یعنی نوشتاری(writing) خوانش  (reading)صحبت کردن(speaking) و شنیداری(listening) است، با این تفاوت که در آزمون PTE   (پی تی ای)برخلاف آیلتس و تافل، مهارت های دیگر نیز سنجیده می شوند. در این مقاله مقدمه ای از آزمون PTE (پی تی ای)و متخصصین این آزمون در آموزشگاه کوکی گیشا گفته شده است. مدرسین آموزشگاه کوکی از نیروی جوانی بهره مند هستند و به علاوه دارای نمرات بالا در این آزمون می باشند.

3. نمرات آزمون PTE (پی تی ای)از 90 نمره سنجیده می‌شود که شما به منزله حضور در امتحان نمره ۱۰ را دریافت می کنید در حالی که آزمون آیلتس از 9 نمره سنجیده می‌شود و حضور در امتحان به منزله گرفتن یک نمره است و تافل نیز از 120نمره سنجیده می‌شود  که هر مهارت 30 نمره دارد. تکنیک های هر یک از این امتحانات را می توانید در آموزشگاه زبان کوکی فرا بگیرید و با مقایسه ی PTE (پی تی ای)با آیلتس و تافل آشنا گردید و زیروبم امتحان PTE (پی تی ای)را بفهمید. تا نمره ی بالا و گرفتن 20 امتیاز مهاجرتی با نمره بالای ۷۹ در PTE (پی تی ای) فاصله ای ندارید.

 

آزمون PTE (پی تی ای) سه بخش در کارنامه خود دارد:

 1. نمره کلی یا overall score

2. نمرات مهارت های اصلی به تفکیک هر مهارت

3. نمرات .enabling skills

برای ارائه نمرات به سازمانها و ارگانها نمره کلی و نمرات مهارت های اصلی زبان حائز اهمیت هستند و نمرات enabling skills اهمیتی ندارد.

 

نمودار زیر مقایسه بین نمرات PTE (پی تی ای) و آیلتس و تافل را نشان می دهد:

 

یکی از معایب آزمون PTE (پی تی ای)که امتحان تافل و آیلتس از این عیب مبرا هستند، عدم برگزاری آن در داخل کشور است، در حالی که تافل و آیلتس در داخل کشور برگزار می شوند، امتحان Pearson در کشورهای همسایه مانند ترکیه ،امارات ،آذربایجان و عراق برگزار می شود و برای امتحان  (پی تی ای)باید به یکی از این کشورها سفر کنید. پیشنهاد آموزشگاه کوکی گیشا،کشور ترکیه است زیرا کیفیت سنتر های آزمون PTE (پی تی ای) در این کشورها بالا و از لحاظ اقتصادی برای ایرانیان به صرفه تر است.

این مسئله را در نظر داشته باشید که در صورت رزرو آزمون در کمتر از ۴۸ ساعت مانده به آزمون به مبلغ نهایی 25 درصد افزوده می‌گردد.

مفاد و جزئیات امتحان پیرسون در ذیل ذکر شده است:

 

 

هدف ما آموزش همراه با لذت شما زبان آموزان است.