تفاوت بین آیلتس آکادمیک و جنرال

 
بسیاری از داوطلبین آزمون آیلتس (IELTS) از این که در کدام یک از ماژول های آکادمیک و جنرال شرکت کنند، اطلاعی ندارند. این سردرگمی همیشه در انتخاب بین آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال وجود داشته است.
 
اینکه کدام آزمون را برای امتحان دادن انتخاب کنید، بستگی به چرایی و هدف شما برای آزمونآیلتس (IELTS)می باشد. طبق تحقیقات دپارتمان آیلتس و تافل آموزشگاه زبان کوکی واقع در منطقه دو تهران (محله های شهرک غرب، سعادت آباد، ستارخان، امیرآباد، شهرآرا و کارگر) اگر مقصود شما از این امتحان پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان یا ثبت نام حرفه ای است، شما به آزمون آیلتس آکادمیک احتیاج دارید. از طرفی دیگر در صورتی که به آزمون آیلتس جهت مهاجرت کاری و یا مهاجرت دائمی احتیاج دارید، باید سراغ ماژول جنرال آزمون آیلتس بروید. 
 
آزمون آیلتس (IELTS) شامل چهار بخش مختلف است:
1. Writing (بخش یک و دو)
2. Reading
3. Listening
4. Speaking
 
از این آیتم ها، رایتینگ task2، listening و speaking در هر دو آزمون آیلتس (IELTS) آکادمیک و آیلتس (IELTS) جنرال کاملا یکسان هستند. در بخش رایتینگ task 2 آیلتس (IELTS) از شما خواسته می شود تا متنی حدودا 250 کلمه ای پیرامون موضوع داده شده و در مدت زمان حداکثر 40 دقیقه بنویسید. 
 
در قسمت listening آیلتس (IELTS)  نیز شما با 4 فایل صوتی مختلف مواجه خواهید شد که حاوی 40 سوال است. این آیتم بین 30 تا 40 دقیقه به طول می انجامد. 
 
در بخش speaking، عملکرد شما توسط فرد امتحان گیرنده سنجیده خواهد شد. این بخش از امتحان آیلتس (IELTS) خود شامل سه بخش مجزاست: 
 1: مصاحبه با 2فرد ممتحن : ارائه ای کوتاه و 3بحث.
این بخش از امتحان آیلتس (IELTS) آکادمیک و آیلتس (IELTS) جنرال نیز بین 11 الی 14 دقیقه زمان نیاز دارد. 
 
گفتنی است تنها تفاوت بین دو آزمون آیلتس (IELTS) آکادمیک و آیلتس (IELTS) عمومی یا جنرال، بخش writing task 1 می باشد. برای اطلاع دقیق از چگونگی تفاوت بین آزمون آیلتس (IELTS)، آکادمیک و آیلتس (IELTS) جنرال با این مقاله نوشته شده توسط دپارتمان آیلتس (IELTS) آموزشگاه کوکی گیشا همراه باشید.
 
رایتینگ task 1 آزمون آیلتس (IELTS) آکادمیک از شما میخواهد تا اطلاعات موجود در عکس ها را آنالیز و توصیف کنید. این عکس ها شامل موارد زیر می باشند:
• نمودار میله ای
• نمودار خطی
• نمودار دایره ای (کلوچه ای)
• جدول
• نمودار حالت
 
توصیف و آنالیز هر یک از این نمودار ها در آزمون آیلتس (IELTS) به شیوه و تکنیک خاصی که توسط مدرسین دوره و کلاس آزمون آیلتس (IELTS) گیشا به داوطلبین عزیز ارائه می شود، انجام می گردد. 
 
از طرف دیگر در بخش writing task 1 آزمون آیلتس (IELTS) جنرال داوطلب باید نامه ای به یکی از سبک های زیر بنویسد:
• رسمی (به شخص یا نهادی که برای شما آشنا نیست.)
• نیمه رسمی (به شخصی که به طور رسمی برای شما آشناست)
• غیر رسمی (به دوست یا خانواده)
برای تکمیل هر دوی این task ها به شما 20 دقیقه زمان داده می شود و همچنین در writing task 1 آزمون آیلتس (IELTS) جنرال به نوشتن متنی 150 کلمه ای برای هر کدام از نامه ها نیاز است.
 
بخش reading آزمون آیلتس (IELTS) آکادمیک و جنرال:
درماژول آکادمیک آزمون آیلتس (IELTS)، سه متن بلند که از لحاظ دشواری متن رو به افزایش است به شما داده می شود. از لحاظ شیوهی نگارش، این متن ها به ساختار آکادمیک زبان انگلیسی نزدیک تر هستند. به عبارت دیگر این متن ها شامل مقالات ژورنال ها به زبان انگلیسی یا بخش های استخراج شده از کتاب های درسی هستند. موضوعات reading آزمون آکادمیک آیلتس (IELTS) نیز خود پیکره ی آکادمیک دارند و شامل مباحث علمی، زبان انگلیسی، تاریخ و جامعه شناسی هستند.
 
بخش reading آزمون آیلتس (IELTS) جنرال بدین صورت است که 4 متن که از لحاظ طول و دشواری رو به افزایش هستند وجود دارند. شیوه و استایل متن ها در ماژول جنرال امتحان آیلتس (IELTS)، عمومی تر و روزمره تر می باشد. همچنین متن داده شده از متن تبلیغاتی، مصاحبه های شغلی، قرارداد های سازمانی و بریده ای از متن روزنامه ها و مجلات به زبان انگلیسی هستند.
 
شما برای تکمیل هر دو بخش reading آزمون آیلتس (IELTS) جنرال و آکادمیک یک ساعت زمان دارید. 50 دقیقه زمان خوانش و ده دقیقه زمان وارد کردن پاسخ های صحیح داخل پاسخ برگ آزمون آیلتس (IELTS).  بخش reading هر دو ماژول آیلتس (IELTS) آکادمیک و جنرال 40 سوال دارد.
 
شما با این کلیک می توانید اطلاعات بیشتری در بخش مقالات سایت بدست بیاورید.
 
هدف ما آموزش به همراه لذت شما زبان آموزان است.