یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم

 

میدونستید که یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم و سریال خیلی بهتر از یاد گرفتن از جزوه ها و کتاب ها هست ؟ دراین مقاله می خواهم روشی را به شما آموزش بدهم که با لذت بردن از فیلمی که دارید می بینید زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را به راحتی یاد بگیرید . 

شاید بگویید چرا باید من از فیلم چیزی یاد بگیرم وقتی که من فیلم را برای سرگرمی می بینم و اگر بخواهم از فیلم به عنوان یک وسیله برای یادگیری استفاده کنم ،در آن زمان دیدن آن فیلم به قدری که باید جذاب نخواهد بود.

ولی می خواهم روشی را به شما آموزش بدهم که با لذت بردن از فیلمی که دارید می بینید زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری را به راحتی یاد بگیرید. سوال بعدی که ممکنه برای شما پیش بیاید این است مگر می شود با دیدن فیلم زبان انگلیسی یاد گرفت؟ باید بگویم که یاد گرفتن از فیلم ها خیلی بهتر از یاد گرفتن از کتاب ها و جزوهای آموزشی می باشد.

دلایل همه این هارا برای شما توضیح می دهم .

بیایید اول به سوال دوم بپردازیم ،که

چگونه می توان با کمک فیلم , زبان انگلیسی آموخت ؟ 

در ابتدا باید بدانیم که شما کلمات را از فیلم  یاد می گیرید دقیقا زمان استفاده از آن کلمه و انواع مختلفی از آن کلمه می تواند گفته بشود و می تواند بکار برده شود را نیز یاد می گیرید.

اما چطور؟

در ابتدا تصور کنید که کلمه کاراگاه را در یک فیلم می شنوید، این کلمه کاراگاه می تواند به عنوان یک شغل در نظر گرفته بشود، گاهی به عنوان لقب از کلمه کارآگاه استفاده می کنم زمانی که شما با دیدن یک فیلم کلمه را یاد می گیرید متوجه می شوید که شمادر چه مواقعی از یک کلمه استفاده می شود ،و به شما تصویر بزرگتر از کلمه را می دهد .حالا تصور کنید که همین کلمه را تنها در دیکشنری یاد می گرفتید.

آیا می توانستید دقیقا تشخیص بدین که چه زمانی و در چه جایی و کجای جمله از این کلمات استفاده کنید، این یکی از مزایای فیلم و یادگیری زبان است .

از طرفی دیگر حالاتی که یک جمله و یا یک کلمه می تواند بیان بشوند می توانند گویای معنای آن کلمه باشند. خود انگلیسی زبان ها و یا کسانی که زبان اصلی دیگری دارند و ما داریم زبانشان را یاد می گیریم،می گویند 3% از معنایی که می خواهند برسانند در کلمه است ، پس 93% دیگر این مفهوم در کجا پنهان شده است ? 

قطعا در نوعی که این کلمه رامی گویند در حالت استفاده از این کلمه در body language شان منعکس می شود . با دیدن فیلم شما کلمات مختلف را در مفاهیم و معناهای مختلف پیدا می کنید، متوجه اش می شوید و حالت استفاده از آن کلمه را به صورت های مختلف می توانید یاد بگیرید.

حتی دو کلمه کوتاه مثل : ok ،all right زمانی که به حالت های مختلف گفته بشود معناهای مختلفی را می تواند برساند، در یک جا می تواند کنایه ، خبری و یا تعجبی باشد .

در کنار تمام این ها وقتی که شما یک فیلم را مخصوصا در یک ژانر مخصوص به صورت زیاد می بینید مثلا تصور کنید که شما ده نوع مختلف فیلم جنایی می بینید ذهن شما آماده می شود تا یک سری کلمات مربوط به این موضوع را که به دفعات زیادی شنیده save کند.

مسئله دیگری که خیلی اهمیت دارد این است که شما با دیدن فیلم می توانید جمله های کوتاه ولی کاربردی را پیدا کنید و یاد بگیرید.

در کنار تمام این ها یکی از مسائلی که خیلی مهم است که شما سریال و فیلم را به زبان اصلی می بینید متوجه می شوید که در هر موارد وموقعیت از چه کلماتی و، جملاتی و از چه گرامر هایی استفاده می شود ،( پیشنهاد میکنم حتما مقاله ترفند هایی اسان برای یادگیری راحت گرامر را مطالعه کنید ) چون باید بدانیم کتاب ها به صورت academic به ما درس می دهند و طوری که مردم عادی در روزمره صحبت می کنند کمی متفاوت است.

بعضی اوقات این تفاوت بسیار زیاد است که اگر شما از مطالبی که داخل کتاب است استفاده کنید بقیه مردمی که آنجا هستند متوجه می شوند که شما از علم به روز زبان آگاهی ندارید ، پس این نکته چه برای شاگردان و چه برای مدرسان الزامی است ، که فیلم های زیادی ببینند و زبان و نحوه صحبت کردن خود را به روز رسانی کنند.

به غیر ازمسئله به روز بودن ، مسئله دیگری هم وجود دارد ، اینکه بعضی کلمات وجود دارند که روز به روز به زبان انگلیسی یا به هر زبان دیگری اضافه می شوند،و شما به خاطر نبودن در آن محیط ممکنه از یاد گرفتن این کلمات عقب بمانید.

اما اگر با فیلم خودتان را آپدیت کنید هیچ وقت از این طور کلمات غافل نمی مانید . با دیدن فیلم شما نه تنها به سرگرمی خودتان پرداخته اید و اوقات خوبی را گذرانده اید، بلکه توانسته اید کلمات را با تلفظ درست گوش بدهید که این باعث می شود در ناخودآگاه شما این کلمات به شکل درستی شکل بگیرند و اگر این کلمات تکرار بشوند در مدت طولانی تری شما این کلمات را می توانید استفاده کنید، و کاملا با تلفظ ، نوع استفاده ، و نوع حالتی که این کلمه رو می خواین به کار ببرید آشنایی دارید.

در قسمت بعدی مقاله باز هم راجع به این موضوع صحبت می کنیم با آموزشگاه زبان کوکی همراه باشید.