یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به موسیقی

ایا می دانستید که  گوش کردن به موسیقی به عنوان ابزار کاربردی در یادگیری یک زبان ثابت شده است؟ اموزش زبان انگلیسی با موسیقی یکی از بهترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری است لازم است بدانید تاثیر موسیقی در یادگیری زبان انگلیسی بسیار بالا است .

درباره ی اموزش زبان انگلیسی با موسیقی و یادگیری زبان انگلیسی با گوش دادن به موسیقی : 

یاد گرفتن یک زبان دوم یعنی تبدیل کردن ان به بخشی از زندگی روزمره خود و اختصاص دادن تایم کمی از زندگی به تمرکز چیزهای جدیدی از زبان مورد نظر که به فرایند پیشرفت و تسلط ما بر ان کمک بسیاری در طول زمان خواهد کرد. همه ی ما می دانیم که موسیقی بخش جدا نشدنی زندگی ما شده است. ما هر روز به موزیک گوش می کنیم و می دانیم که نه تنها تاثیر شگرفی بر روی سلامت روحی مان دارد بلکه بر روی توانایی های شناختی مان هم تاثیر بسزایی می گذارد.

ایا می دانستید که  گوش کردن به موسیقی به عنوان ابزار کاربردی در یادگیری یک زبان ثابت شده است؟
موسیقی علاوه بر تقویت مهارت شنوایی و تلفظ به صحبت کردن ما هم کمک می کند. در اینجا به چند فایده گوش دادن به موزیک خارجی اشاره خواهم کرد.
گوش کردن به یک موزیک انگلیسی به بهتر شدن تلفظ شما کمک می کند.
تلفظ یکی از جنبه های دشوار یادگیری یک زبان به حساب می اید. از طرفی وقتی شما به یک اهنگ انگلیسی گوش می کنید سعی می کنید ان را حفظ و تکرار کنید. با این روش هم روی لهجه خود تمرین می کنید و هم به صورت غریزی از یادگیری زبان جدید لذت می برید.

  • دریچه ای به فرهنگ انگلیسی زبانان :

گوش دادن به اهنگ های انگلیسی روشی عالی برای اشنایی با فرهنگ مردم انگلیسی زبان است. حتی دریچه ای برای شناخت احساس و تفکر ان ها فراهم می کند.  اگر هم این اتفاق نیوفتد، لااقل شما به دانشی درباره اهنگ های معروف و خواننده های محبوب دست پیدا می کنید که به کمک ان ها می توانید مکالمه خوبی با دوستان انگلیسی زبان یا همکلاسی های خود داشته باشید که این امر به تقویت زبان شما هم بسیار کمک خواهد کرد.

  • تکرار کلید ماندگاری در ذهن است.

تکرار متن بخشی از قسمت های مهم هر اهنگی چه در رپ ، R&B یا پاپ و..است. اهنگ ها بخاطر ریتم و تکراری که دارند در حافظه ما ماندگار می شوند و در یادگیری لغات جدید تاثیر بیشتری دارند تا اینکه بخواهیم کلمات جدیدی به تنهایی فرا گیریم. اگر می خواهید کلمات جدیدی حفظ کنید، اهنگی پیدا کنید که در ان از این کلمات استفاده شده و سعی به تکرار و همخوانی و با ان کنید.

  •  اهنگ ها منابع خوبی برای یادگیری لغات جدید و گرامر هستند.

اهنگ ها بستر خوبی برای یادگیری لغات جدید فراهم می کنند. معمولا ان ها حول یک موضوع خاص هستند و می توانند زمینه خوبی برای یادگیری لغات جدید ایجاد کنند. هر چقدر متن موزیک ها را بیشتر بخوانید، دایره لغات انگلیسی تان بهتر خواهد شد. در نگاه اول ممکن است تمام متن را متوجه نشوید ولی به مرور زمان با همخوانی اهنگ و بحث پیرامون ان با دوستان، همکلاسی، خانواده و ...به درک بهتر شما کمک خواهد شد. علاوه بر ان اهنگ ها از ساختار گرامری ساده ای پیروی می کنند که در مکالمات روزمره هم استفاده می شود و به راحتی و به سرعت می توانیم یاد بگیریم.

  • اهنگ ها لذت بخش هستند.

 مطمئنا ما از گوش کردن به یک مکالمه یا داستان به صورت مکرر خسته می شویم و حوصله مان سر می رود.  به همین دلیل ما به موزیک نیاز داریم تا انگیزه ما را برای یادگیری زبان انگلیسی تقویت کند. موزیک بخش جدا نشدنی زندگی ما شده است و ما به ان نیاز داریم تا از استرس خود کم کنیم، مثبت بمانیم و استراحت کنیم. ریتم و ملودی اهنگ ها باعث می شود تا بارها به ان گوش دهیم یا برقصیم بدون ان که خسته شویم !

  • موزیک حافظه ما را بهبود می بخشد.

هیچ شکی وجود ندارد که گوش کردن به موزیک مورد علاقه شما به سرعت بر روی روحیه شما تاثیر مثبتی می گذارد.

ولی امروزه دانشمندان کشف کرده اند که موزیک می تواند تاثیری فراتر از بالا بردن روحیه شما بگذارد ! 
تحقیقات نشان داده است که گوش کردن به موسیقی می تواند هردو نیمکره مغز را تحریک کند و شما با گوش کردن به اهنگ انگلیسی توانایی یادگیری خود را بصورت کلی نیز تقویت می کنید و این بر روی حافظه شما هم تاثیر بسزایی می گذارد.

  • چه برنامه هایی برای شنیدن موزیک و یا پیدا کردن متن ها وجود دارد؟

از برنامه های کاربردی ای که برای پیدا کردن موزیک وجود دارد می توان به spotify , EJOY و برای دیدن متن ان ها genius یا musicxmatch اشاره کرد.

شما چه برنامه های کاربردی دیگری می شناسید؟ 
خواننده ها و موزیک های محبوب خود را با ما به اشتراک گذارید.
نویسنده : سارا عظیمی پور مدرس اموزشگاه زبان کوکی 

 

شاید از مقاله های زیر هم خوشتون بیاد 

پکیج ایلتس استاد شایان بهجتی

اموزش انلاین ایلتس

بهترین روش ها برای یادگیری لغت زبان انگلیسی

دوره ریشه شناسی لغات انگلیسی استاد شایان بهجتی